≫

Potop u Lazarevcu odložio utakmicu, Sloboda u nadoknadi izašla iz zone ispadanja!

S. I.

Metalac ispustio meč

• 0
FK Sloboda Užice Foto: Printskrin / YouTube / Mozzart Bet Prva liga Srbije

Četvrtak je bio rezervisan za utakmice plej-auta Prve lige Srbije, a najvredniju pobedu upisala je Sloboda i to na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu - 2:1.

Aleksandar Cvetić je bio strelac jedinog gola u prvom poluvremenu za Užičane, međutim Adoniđa Uanda je u 56. domaćinu doneo izjednačenje. Usledio je peti minut sudijske nadoknade i Savo Rašković je doneo veliko slavlje.

Sloboda je tako pretekla Mladost na mestu van zone ispadanja, u kojoj su svakako ostali već optisani Novi Sad i Radnički Novi Beograd, kao i pomenuta Mladost koja je golom Ognjena Đuričina srušila Dubočicu u Leskovcu i tako uhvatila korak.

Upravo je duel Novobeograđana i Kolubare odložen zbog potopa u Lazarevcu, dok je Vršac u svom okršaju sa 2:0 porazio "kanarince". Strelci su bili Rikelme i David Ivić.