Real došao na korak od nove titule: Barselona može da odloži slavlje "Kraljevića

S. J.

• 0
Džud Belingem Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Kadiza sa 3:0, u okviru 34. kola španske La Lige.

"Kraljevići" su sve rešili tokom drugih 45 minuta, kada su postignuta sva tri pogotka.

Igrao se 51. minut, kada je Brahim Dijaz doneo prednost domaćinu, da bi istu duplirao Džud Belingem u 68. minutu, na asistenciju upravo Dijaza.

Konačnih 3:0, postavio je Hoselu, posle asistencije Nača Fernandeza u trećem minutu sudijske nadoknade. Takođe, ono što j bitno istaći, jeste da se konačno na gol Madriđana vratio Tibo Kurtoa, koji se uspešno oporavio od teške povrede kolena.

Real je sada prvi sa 87 bodova, a ukoliko Barselona ne savlada Đironu nešto kasnije, Madriđani će postati novi-stari šampioni Španije.

Sa druge strane, Kadiz se nalazi na 18. mestu u opasnoj zoni sa 26 bodova, pet manje od Selte koja je prva iznad crte.