Fudbaleri Rome zadovoljni remijem protiv Juventusa: Ostaju u trci za plasman u Ligu šampiona

S. P.

Uzbudljiv meč na kraju završen je nerešenim rezultatom

• 4
Dušan Vlahović, FK Juventus Foto: Profimedia/Giuseppe Maffia/NurPhoto / Shutterstock Editorial

Fudbaleri Rome i Juventusa su odigrali uzbudljivu utakmicu u derbiju 35. kola Serije A, rezultat je ostao nerešen, na kraju meča na semaforu je pisalo 1:1.

Borba za plasman u Ligu šampiona u Italiji je žestoka, s obzirom na dodatno mesto koje je Serija A osvojila na osnovu sjajnih međunarodnih rezultata ove sezone.

Lukaku je doneo vođstvo Romi u 15. minutu, ali Juventus nije odustajao. Bremer je izjednačio u 31. minutu nakon grešaka u odbrani Rimljana.

Mreže su ostale netaknute u drugom delu zahvaljujući impresivnim odbranama Mileta Svilara, koji je imao sreće i kad je Kijeza pogodio stativu.

Vlahović je startovao za Romu, ali je ustupio mesto Miliku u drugom poluvremenu, dok je Kostić ušao s klupe umesto Vee u 60. minutu.

Roma se takmiči za petu poziciju, a remi protiv Juventusa im je doneo važan bod. Juventus ostaje na trećem mestu, sa solidnom razlikom u odnosu na konkurenciju.