Srbi "plešu" u Saudijskoj Arabiji: Mitrović i Sergej obezbedili 19. titulu Al Hilalu!

Igraju se fudbala

• 5
Sergej Milinković Savić - FK Al Hilal Foto: Fayez Nureldine / AFP / Profimedia

Važe srpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić za najbolje pojedince Al Hilala gotovo svaki meč, a ponovo su to pkazali i na delu.

Naime, to je na svojoj "koži" osetio i golman Al Hazema, koji je u tri minuta, tri puta morao da vadi loptu iz mreže zbog Srba, s obzirom na to da je Al Hilal slavio sa 4:1, a srpski fudbaleri su postigli tri od četiri gola.

Prvo je Aleksandar Mitrović uspeo u 15. minutu da realizuje jedanaesterac, preciznim udarcem u donji desni golmanov ugao.

Potom je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, Sergej sjajno prošao po boku i asistirao za Mitrogola, koji je lagano poslao loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, upravo Sergej se našao u ulozi egzekutora, i nakon što je ukrao loptu rivalima, lako je poslao u mrežu.

Podsetimo, prethodno je prvo vođstvo svom timu, sa bele tačke doneo Mitrović.