Rajković bravurama sačuvao mrežu i pogurao svoj tim ka pobedi: Majorka "minimalcem" preskočila Las Palmas

L. I.

Dobro izdanje srpskog golmana

• 0
Predrag Rajković Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Majorke zabeležili su pobedu u 35. kolu La Lige, pošto su na domaćem terenu savladali ekipu Las Palmasa sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Gonzales u 29. minutu.

Domaći sastav je tako prekinuo niz loših rezultata i praktično obezbedio opstanak u eliti.

Iako su uputili samo dva udarca u okvir gola Las Palmasa, fudbaleri Majorke uspeli su da ostvare željeni trijumf, a najveće zasluge za to idu Urugvajcu Gonzalesu.

Fantastičnu partiju pružio je Predrag Rajković koji je sačuvao mrežu svih 90 minuta. Srpski čuvar mreže se posebno istakao u 61. minutu kada je zaustavio šut Moleira i vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

Preostala dva srpska fudbalera, Nemanja Radonjić i Matija Nastasić su meč presedeli na klupi za rezerve.

Vrednu pobedu u ovom kolu ostvarila je i ekipa Viljareala koja je na domaćem terenu slavila protiv Sevilje rezultatom 3:2.