Bolonja za 12 minuta "rešila" Napoli i nastavila pohod na Ligu šampiona

S. J.

Neverovatna partija gostiju

• 0
FK Bolonja Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Bolonje savladali su ekipu Napolija sa 2:0, u okviru 36. kola italijanske Serije A.

Sve je bilo rešeno za svega 12 minuta, kada je na semaforu stajalo 0:2, u korist gostiju.

Igrao se deveti minut, kada je Endoje pogodio za Bolonju, da bi svega tri minuta kasnije usledio novi gol.

Kalafiori je asistirao, a Poš je zatresao mrežu, čime je ispostavilo se, i postavljen konačan rezultat.

Mogao je Napoli da smanji, prvo u 26. minutu, kada je Mateo Politano promašio penal, a i nakon toga u još nekoliko navrata, kada su domaći imali sjajne prilike, ali bezuspešno.

Što se tabele tiče, Bolonja je trenutno na trećem mestu sa 67 bodova, i mečom više od Juventusa, i dva od Atalante, dok je Napoli na osmom mestu sa 51 bodom.