Ogromna "nula" u Zagrebu: Odluka o osvajaču Kupa Hrvatske pada na čuvenoj "Rujevici"

S. T.

Nije bilo golova na prvom meču finala između Dinama i Rijeke

• 0
FK Dinamo Zagreb Foto: Ronald Gorsic / imago sportfotodienst / Profimedia

Prvi meč finala Kupa Hrvatske u fudbalu između Dinama iz Zagreba i Rijeke na "Maksimiru" nije doneo mnogo razloga za uzbuđenje i zadovljstvo navijača, pošto na kraju golova nije ni bilo - 0:0.

To znači da će odluka o osvajaču pasti na čuvenoj "Rujevici" gde će domaćin u revanšu biti Rijeka.

Obe ekipe imale su po jednu veliku šansu na ovoj utakmici, a interesantno da su šutevi i Dinama i Rijeke završavali na okviru gola.

Najveću šansu za Dinamo imao je Arber Hodža u 18. minutu utakmice kada je faktički savladao golmana Rijeke, ali je pogodio prečku.

Sa druge strane, Rijeka je zapretila u drugom poluvremenu, kada je Toni Fruk šutirao sa oko 20 metara, a lopta je završila na stativi.

Do kraja meča su i jedni i drugi imali po nekoliko polu-prilika, ali na kraju nisu uspeli da dođu do gola, pa su samim tim sve "ostavili" za meč na stadionu Rijeke, koji će sigurno doneti ogromna uzbuđenja.

Taj duel na programu je u sredu, 22. maja od 18.00 časova.