Dejan Stanković ostao bez trofeja: Ferencvaroš poražen u finalu, Pakš osvojio prvi trofej u istoriji

L. I.

"Fradi" bez duple krune

• 0
Dejan Stanković Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Pakša osvojili su Kup Mađarske pošto su u finalnom meču savladali tim Dejana Stankovića, Ferencvaroš, rezultatom 2:0.

Izabranici srpskog trenera mogli su da dođu do vođstva u 34. minutu susreta, ali je Varga promašio penal. Samo dva minuta kasnije Pakš je ostao sa desetoricom na terenu pošto je isključen Vecsej.

Fradi nikako nije uspevao da materijalizuje brojčanu prednost, da bi u 76. minutu i Ferencvaroš ostao sa igračem manje posle isključenja Abene.

Kako posle 90 minuta nije bilo golova igrali su se produžeci, a u dodatnih 30 minuta bolje su se snašli fudbaleri Pakša koji su golovima papa i Haraštija stigli do trofeja.

Četa Dejana Stankovića je odbranila titulu u nacionalnom prvenstvu, ali je ovim porazom ostala bez duple krune.

Valja napomenuti da je ovo prvi trofej Kupa u istoriji kluba za Pakš. Najbliži osvajanju istog bili su u sezoni 2021/2022, kada su poraženi u finalu.