≫

Evrogolovi iz slobodnjaka obeležili bitku za poslednje mesto u Evropi u Seriji A: Srbin se radovao na kraju!

D. U.

Milenković je na terenu proveo 90 minuta i njegova ekipa je došla do rezultata koji im otvara vrata Evrope i naredne sezone

• 0
Fk Fiorentina Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Fiorentine i Napolija remizirali su u 37. kolu Serije A sa 2:2 u sjajnom meču odigranom na Artemio Frankiju.

Ovo je bio direktan duel za poslednje mesto koje vodi u Evropu iz Serije A, a Fiorentina je uspela da ostvari rezultat koji joj otvara vrata Lige konferencija, pošto ima dva boda prednosti i meč manje.

Fiorentina sada ima 54 boda, a Napoli 52.

Rahmani je u 8. kolu doneo prednost Napoliju posle centaršuta Politana, a u finišu prvog poluvremena je Viola preokrenula.

Napre je Biragi sjajnim udarcem iz slobodnog udarca doneo izjednačenje u 40. minutu. Bio je to fenomenalno izveden slobodnjak kapitena Fiorentine.

Dva minuta kasnije je N'Zola doneo domaćem timu vođstvo.

Napoli je uspeo u 57. minutu da izjednači preko Kvaračkelije koji je takođe izveo fenomenalan slobodnjak.

Posle su gosti nastavili da napadaju, ali nisu uspeli da pobede.

Svih 90 minuta za Fiorentinu odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković, koji je imao razloga za zadovoljstvo na kraju zbog rezultata koji odgovara njegovom timu.

Napoli u poslednjem kolu gostuje Sasuolu, gde mora da pobedi, ali mora da se nada kiksevima Fiorentine na gostovanjima Kaljariju i Atalanti u poslednje dve utakmice, gde je timu iz Firence dovoljan i jedan bod da osigura kvalifikacije za Ligu konferencija.

Zanimljivo je i da Fiorentina igra finale Lige konferencija protiv Olimpijakosa u Atini na stadionu AEK-a 29. maja, pa u slučaju pobede Viola će direktno u Ligu Evrope kao osvajač Lige konferencija.