≫

Birmančević u 91. minutu doneo Sparti Kup, pogledajte gol Srbina za duplu krunu posle 10 godina

M. M.

Još jedna sjajna partija krilnog napadača

• 0
Veljko Birmančević Foto: Chaloupka Miroslav / ČTK / Profimedia

Posle titule koju su nedavno osvojili, fudbaleri Sparte iz Praga uzeli su i Kup Češke i tako kompletirali prvu duplu krunu posle 10 godina!

Herj Sparte bio je srpski reprezentativac Veljko Birmnačević koji je u 91. minutu postigao gol za pobedu nad Viktorijom iz Plzenja rezultatom 2:1 (0:0).

Sparta je povela u 79. minutu posle autogola Dvena, Viktorija je u 87. preko Čorija izjednačila rezultat, da bi Srbin zasijao u nadokandi vremena.

Imala je Sparta korner, lopta se nekoliko puta odbijala i "menjala vlasnika", a onda je Vitim našao Birmančevića koji je pogodio za veliku radost svog tima.

Birmančević je, inače, imao neverovatnu sezonu u kojoj je ostvario dvocifren broj golova i asistencija, a nedavno se našao i na širem spisku Dragana Stojkovića za EURO. I stvarno, bila bi šteta da posle ovakve sezone ne ide u Nemačku na EP.