Dinamo Zagreb duplom krunom potvrdio dominaciju u Hrvatskoj!

D. U.

Modri osvojili i Kup posle prvenstva, takođe ispred Rijeke, koju su savladali u finalu sa 3:1 u drugoj utakmici

• 2
FK Dinamo Zagreb Foto: Marko Lukunic / Xinhua News / Profimedia

Fudbaleri Dinama iz Zagreba osvojili su duplu krunu, pošto su šampionskoj tituli pridodali i pehar u Kupu Hrvatske, pošto su u finalu savladali Rijeku.

Posle prvog meča na Maksimiru bilo je 0:0, ali su "Modri" u revanšu u Rijeci slavili sa 3:1 i došli do novog pehara.

Dinamo je već u prvom poluvremenu faktički imao sve u svojim rukama, jer je golovima Sučića i Baturine došao do 2:0.

Sve je rešeno definitivno u 82. minutu kada je Bulat povisio na 3:0.

Rijeka je do kraja uspela samo da dođe do utešnog gola preko Fruka u 91. minutu i tako ublaži poraz.