Srce šampiona! Zenit iskoristio "meč loptu": Titula ruskog prvenstva ide u Sankt Peterburg

S. P.

Veliko slavlje nastalo je na stadionu i opšte oduševljenje zbog osvajanja titule prvaka

• 1
FK Zenit Sankt Peterburg - FK Rostov Foto: Alexei Danichev / Sputnik / Profimedia

Ruska Premijer liga dobila je šampiona i to u poslednjem kolu prvenstva, kada je ekipa Zenita iz Sankt Peterburga savladala na domaćem stadionu ekipu Rostova rezultatom 2:1.

Ekipa Rostova povela je na ovom meču, pošto je zenit krenuo nešto tvrđe susret u kom je pobeda značila titulu prvaka. Prvi gol je postigao Ronaldo na asistenciju Ivana Komarova u 54. minutu utakmice.

Izjednačenje je usledilo samo 11 minuta kasnije, kada je sa bele tačke mrežu zatresao Gustavo Mantuan. Do penala je došlo nakon nespretnog uklizavanja u 59. minutu, a pauza do postignutog gola je potrajala.

Pobedonosni gol postigao je Artur na asistenciju Kasijera u 85. minutu i od tog momenta Rostov nije imao nikakvu šansu da se povrati, a ova pobeda je direktno donela Zenitu titulu.

Krasnodar se nadao porazu ili remiju Plavaca, pošto su bili u prednosti od dva boda, koliko je imao i Dinamo, ali sa lošijom gol razlikom.

Ovo je peta vezana titula prvaka Rusije za Zenit, odnosno jedanaesta titula u istoriji kluba.