Navijao za Litvance protiv Zvezde, vređao crveno-bele, sad postao prvi Srbin šampion na egzotičnoj destinaciji

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Život jednog fudbalera piše čudne priče, vodi ga na različite puteve i upoznaje sa raznolikim kulturama. Šta tek da kaže srpski golman Stefan Čupić, koji fudbal igra u sedmoj različitoj državi na svetu, odnosno ovog puta teritoriji.

Ove godine je opremu litvanskog TransINVEST-a zamenio najtrofejnijim klubom na Gibraltaru, Linkoln Red Impsom. Britanska teritorija koja se nalazi na samom jugu Pirinejskog poluostrva je članica UEFA već neko vreme, a Čupić standardan između stativa.

Ukupno 29. titulu Linkoln je obezbedio prethodnog vikenda, pobedom na gostovanu klubu Mančester 62 2:0. Bio je to i 22. pehar šampiona za njih u 21. veku, a za Čupića peti trofej u karijeri. Postao je i prvi Srbin koji je osvojio titulu Gibraltara.

Golman koji je sa omladinskom selekcijom Srbije postao prvak Evrope 2013. godine, do sada je do trofeja u klupskoj karijeri dolazi u Jermeniji u ekipi Ararata, gde je bio prvak 2019. i 2020, a u prvoj sezoni osvojio je i Kup.

U Linkolnu je od dolaska na deset mečeva upisao osam okršaja bez primljenog gola, u plej-ofu nije primio niti jedan gol i doprineo je uspehu Red Impsa.

Inače, Čupić je u žiži javnosti bio nekoliko puta, pošto je poznat kao veliki navijač Partizana. U opremi Ararata je igrao protiv Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu Evrope 2020. i tada i pre i posle duela imao šta da kaže i vređao crveno-bele.

Osim, toga, on je nedavno, krajem oktobra 2024. dok je igrao u Litvaniji, u zelenom duksu došao da bodri Žalgiris protiv Crvene zvezde u šestom kolu Evrolige i slikao se u kopu litvanskih navijača.

Čupić je tokom karijere nastupao za OFK Beograd, Dorćol, Bačku iz Subotice, norveški Sarpsborg, Voždovac, Olimpijakos iz Nikozije, Radnički 1923, Rad i nepalsku Džapu.

Čupić je inače danas napunio 30 godina i dobio čestitku od Linkolna. I to na srpskom jeziku.

(Telegraf.rs)

Video: Novi Pazar poveo protiv Partizana, odlična asistencija Ljajića i gol Merija

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Totalno nebitan

    7. maj 2025 | 20:05

    Covek poznat po dodvoravanju ....obicni nitkov....kao i Klub koji je podrzavao protiv ZVEZDE😒😒😒😒

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA