Otkriveno koliko će Anćeloti zarađivati kao selektor Brazila!

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Karlo Anćeloti je i zvanično imenovan za novog selektora fudbalske reprezentacije Brazila, preneli su danas brojni svetski mediji, a prvi ovu vest objavio je renomirani The Athletic.

Italijanski stručnjak preuzeće funkciju 26. maja, odmah po završetku sezone sa Real Madridom, čime će i formalno biti okončan njegov drugi mandat na klupi "kraljevskog kluba", sa kojim je osvojio dve La Lige i čak tri Lige šampiona.

Anćeloti je imao još godinu dana ugovora sa Realom, ali je nakon prijateljskih razgovora sa čelnicima kluba i Fudbalskim savezom Brazila (CBF) postignut dogovor o prevremenom razlazu.

Prema navodima The Athletica, Anćeloti je još krajem aprila obavestio upravu Reala o svojoj odluci, a u međuvremenu su finalizirani svi detalji njegovog angažmana sa Brazilom.

Njegov mandat je predviđen do kraja Svetskog prvenstva 2026. godine, koje će se igrati u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku.

Prema pisanju španskog lista AS, Anćeloti će na klupi Brazila zarađivati čak 770.000 evra mesečno, odnosno 9.200.000 evra godišnje, što ga čini najplaćenijim selektorom na svetu.

Ova plata je duplo veća u odnosu na ono što su zarađivali njegovi prethodnici Tite i Dorival Žunior, a premašuje i dosadašnji rekord koji je držao Tomas Tuhel, selektor Engleske, sa godišnjom platom od 6.000.000 evra.

(Telegraf.rs)

Video: Petar Stanić srušio Partizan na stadionu u Humskoj

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA