Ferštapen presrećan zbog pobede: Start nije bio sjajan, ali je trka bila dobra, ponosan sam na sve u mom timu

S. L.
S. L.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Vozač Red Bula Maks Ferštapen pobedio je na Velikoj nagradi Emili Romanje, na poznatoj stazi Imola, čime je i sam bio oduševljen. Ovo je bila njegova 65. pobeda u karijeri, a tek druga u ovoj sezoni, kada je pobedio na jubilarnom 400. nastupu svog tima u Formuli 1.

Startovao je Ferštapen sa druge pozicije, ali je već u prvom krugu uspeo da prestigne Oskara Pjastrija.

- Start nije bio baš sjajan, ali sam uspeo da obiđem Pjastrija, sve je na kraju ispalo dobro. Tada sam mogao da oslobodim tempo, bili smo dobri sa gumama. Neverovatno sam ponosan na sve, bolid je bio dobar, odvezao sam dobro celu trku - rekao je Ferstapen.

Drugo mesto zauzeo je vozač Meklarena Lando Noris.

- Dobra trka. Za nas kao tim, drugo i treće mesto su sjajni. Naravno, voleo bih da smo ispred, da se borimo protiv Maksa, ali danas su bili previše dobri za nas - rekao je Noris.

Treće mesto pripalo je još jednom vozaču Meklarena Oskaru Pjastriju, koji je startovao sa prvog mesta.

- Ovo nije bila najbolja nedelja za nas. Ima nekoliko stvari koje bi trebalo da analiziramo i pregledamo. Bravo za Maksa i Red Bul. Pogledaćemo unazad i videti šta možemo da poboljšamo - rekao je Pjastri.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Pjastri sa 146 bodova, dok je Noris drugi sa 133.

(Telegraf.rs)

Video: Red Bull F1 u Beogradu: Doživeli smo izbliza mašinu od 7 miliona evra koju vozi Maks Ferštapen

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA