
Engleski klub se prvi put ikada kvalifikovao za Evropu: Sada bi mogao da ostane bez nje iz bizarnog razloga
Apsolutno neverovatna priča dolazi nam iz engleske Premijer lige, gde je Kristal Palas zahvaljujući činjenici da je osvojio FA Kup izborio šansu da prvi put u istoriji igra neko evropsko takmičenje - Ligu Evrope.
Međutim, kako stvari stoje, tim iz Londona bi mogao da ostane bez ove prilike, a sve zbog pravila UEFA koja se tiču vlasništva klubova. Problem leži u tome što vlasnik londonske ekipe, Džon Tekstor već ima jedan klub u ovom takmičenju - francuski Lion.
Pravila u ovom slučaju nalažu da u takmičenju ostaje tim koji je bio bolje plasiran na tabeli u ligaškom delu takmičenja. Pošto je Lion bio na šestom mestu, a Krisal Palas na 12. poziciji, njima samim tim ne preostaje puno nade.
Govorilo se da bi mogli da pređu u Ligu konferencija, ali i tu postoji problem, pošto pomenuti Džon Tekstor ima previše klubova pod svojim rukovođenjem, pa i danski Brondbi, koji se plasirao u njega, a pošto je i ovaj klub bio treći na tabeli, i on je u prednosti u odnosu na Kristal Palas.
Jedino što je ostalo Palasu kao nada da bi mogli da ostanu u evropskim takmičenjima jeste da dokažu da Tekstor ima manje od 25% deonica Kristal Palasa.
U slučaju da to ne urade, Notingem Forest će se pomeriti u Ligu Evrope, dok će Brajton dobiti šansu da igra Ligu konferencija.
(Telegraf.rs)
Video: Partizan zvanično dobio novu upravu: Milka Forcan objasnila šta će biti njena uloga
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.