Albanca dva puta hapsili, prozivao Piksija i zabranio meč Zvezde, a sada je odao poštu legendi Partizana
Predsednik Fudbalskog saveza Kosova Agim Ademi odao je poštu legendarnom fudbaleru I sportskom radniku Fadilju Vokriju, povodom sedme godišnjice njegove smrti.
Na komemorativnoj ceremoniji, Ademi je bio u pratnji saradnika iz Fudbalskog saveza Kosova (FSK).
Delegacija Saveza položila je vence na grob Vokrija i izrazila zahvalnost za njegov istorijski doprinos razvoju i međunarodnom priznanju kosovskog fudbala.
- Predsednik Agim Ademi, zajedno sa velikim prijateljem kosovskog fudbala Žeromom Šampanjom i svojim saradnicima, odao je poštu na grobu legende Fadila Vokrrija, na sedmu godišnjicu njegove smrti. Oni su izrazili zahvalnost za izuzetan doprinos Vokrrija u afirmaciji i razvoju kosovskog fudbala.
Inače, Agim Ademi, predsednik Fudbalskog saveza tzv. države Kosovo, više puta se našao u centru pažnje javnosti zbog kontroverznih poteza i događaja iz prošlosti. Tokom 2023. godine, Ademi je priveden u Prištini na informativni razgovor, što su preneli lokalni mediji poput televizije T7. Ranije, 2012. godine, zajedno sa još jednim saradnikom, osuđen je za krivično delo pokušaja prisile, nakon što su, prema optužnici, u periodu od jula do septembra te godine pretili Driteru Kadoljiju radi ostvarivanja materijalne koristi. Ademi je dodatno izazvao pažnju kada je zabranio odigrava je meča Kupa Srbije između Trepče i Crvene zvezde. Srpska javnost ga je posebno zapamtila po verbalnom napadu na selektora Dragana Stojkovića Piksija, nakon poraza Srbije od Švajcarske (3:2) na Svetskom prvenstvu u Kataru.
(Telegraf.rs)
Video: Drama na utakmici u Srbiji: Fudbaler progutao jezik, ali je na kraju sve bilo kako treba
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Van Helsing
Grobari svugde imaju prijatelje i u Hrvatskoj i u Albaniji i na kosovu, jedino ih nemaju u Srbiji, verovatno zato sto ih tu najbolje poznaju.
Podelite komentar
Pfc
To sto je Fadilj Vokri Albanac,ne znaci da nije bio nas igrac partizana.i mi cenimo kako je igrao za partizan.nas nista drugo ne interesuje,
Podelite komentar