
Engleskoj se ovo nije nikad desilo u istoriji
Fudbalska reprezentacija Senegala ispisala je istoriju u prijateljskom meču na stadionu "Siti Graund" u Notingemu – postali su prva afrička selekcija koja je pobedila Englesku posle 22 uzastopna meča, slavivši sa ubedljivih 3:1.
Strelci za Senegal bili su Ismaila Sar, Habib Dijara i Šeih Sabali, dok je Hari Kejn doneo rano vođstvo Englezima već u 7. minutu, posle greške golmana Edouarda Mendija, koji je ispustio loptu nakon šuta Entonija Gordona.
Ipak, Senegal je prvo izjednačio u 40. minutu, kada je Sar iskoristio nepažnju Kajla Vokera i poslao loptu u mrežu. Dijara je u 62. minutu povećao prednost, a Sabali je u dubokoj nadoknadi vremena potvrdio trijumf. U međuvremenu, Džud Belingem je postigao gol koji je poništen zbog igranja rukom u akciji koja mu je prethodila.
Engleska je meč završila uz zvižduke domaćih navijača, a poraz je bio prvi pod vođstvom Tomasa Tuhela, koji je preuzeo reprezentaciju nedavno i do sada imao tri meča koje nije izgubio.
– Nismo dovoljno dobri. Imali smo momente, ali sa i bez lopte stvari jednostavno ne funkcionišu. Izgubili smo onu agresivnost koju smo ranije imali – rekao je kapiten Hari Kejn za ITV.
Engleska je protiv Senegala nastupila sa čak 10 izmena u odnosu na prethodni trijumf protiv Andore (1:0) u kvalifikacijama za Mundijal. I pored ranog vođstva, nisu uspeli da se nose sa razigranim rivalom koji je imao čak devet šuteva u okvir gola, naspram četiri od strane domaćina.
Tuhel je bio samokritičan nakon meča:
– Razočaravajući rezultat. Možda smo zaslužili više, ali delovali smo “zaleđeno”, neaktivno. Primili smo dva veoma naivna gola. Kasnije je reakcija bila dobra, bili smo slobodniji i agresivniji, ali nije bilo dovoljno – poručio je nemački stručnjak.
Podsetimo, Englezi će 9. septembra gostovati reprezentaciji Srbije.
(Telegraf.rs)
Video: Čović: ABA liga je prevaziđena, potrebno je ojačati srpsku ligu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.