
Splićani u čudu, opet ih "izradio" Edin Džeko: Bosanac ide u Seriju A!
Hajduk iz Splita se nadao i ovog leta da bi mogao da privoli u svoje redove Edina Džeka iz Fenerbahčea, činilo se da će on i stići u Dalmaciju. Međutim, put ga je ipak naveo ponovo do Italije gde će postati novi igrač Fiorentine, kako javlja Fabricio Romano.
Splićani su još prethodnog leta želeli da dovedu Edina Džeka, te da ga upare sa Ivanom Rakitićem koji je stigao u klub. Dugo su trajali pregovori, nekoliko puta je izgledalo i kao da će on sam stići u ovaj klub, ali je potom sve propalo i on je ostao u Fenerbahčeu.
Opet se ovog leta povela priča da bi mogao u Hrvatsku, ali je još jednom odlučio da to ne uradi, već će pojačati Fiorentinu koja je dovela Stefana Piolija na mesto trenera.
Naime, Džeko je potpisao ugovor na jednu godinu sa Fiorentinom uz opciju produžetka do juna 2027. godine, dok će zaraditi oko 1.500.000 evra za sezonu.
Podsetimo, Džeko je u karijeri već igrao za Romu i Inter, a nastupao je i za Volfsburg, Mančester siti, Željezničar, Teplice i Usti nad Labem.
(Telegraf.rs)
Video: "Srdačan" pozdrav Dragovića i Džeka: Svi pamte njihov sukob 2015. godine
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Raso
Ma samo se salio da bi kod njih. Inace, svi igraci sa ovih prostora kada bas nemaju gdje, onda pristaju na povratak u ove nase beton lige.
Podelite komentar