
Miloš Veljković za Telegraf o Zvezdi i ogromnoj promeni: "Marin bio veliki faktor, Maksimoviću sam rekao..."
Još tokom ranog proleća Crvena zvezda je kao prvu akviziciju za narednu sezonu predstavila Miloša Veljkovića, dugogodišnjeg štopera Verdera iz Bremena, kao i reprezentativca Srbije. Lako je zaključiti da su samo Miloševim dolaskom ambicije dosta skočile, crveno-beli žele iskorak u Evropi, do koje će morati na dosta teži način da dođu, s obzirom da srpski šampion kreće od drugog kola kvalifikacija.
Miloš Veljković je za Telegraf.rs pre svega pričao kako je izgledalo sve u prvih mesec dana u klubu, potom promeni formacije, Andriji Maksimoviću, ali i planovima koje je zacrtao u taboru osmostrukog uzastopnog prvaka države.
- Sjajni su. Što se tiče ljudi u klubu, prihvatili su me kao da sam već godinama tu. Osećaš se kao u porodici, što se tiče stadiona i kopleksa, sve je na vrhunskom nivou. Gledam napred, samo na prvu utakmicu. Imam tu neku malu pozitivnu tremu - počeo je Veljković razgovor za Telegraf.rs.
Imao je Miloš Veljković problem sa povredom na kraju mandata u Verderu, a iz istog razloga je ostao u Beogradu kada je Crvena zvezda putovala za Rusiju, na prijateljski meč sa Zenitom iz Sankt Petersburga.
- Što se tiče povrede sve je bilo kako treba. Nisam igrao tri-četiri meseca iz drugih trazloga, i u Bremenu. Sada je sve super, prošle su pripreme... Marko Marin je bio veliki faktor, naravmo i moja emocija i ljubav prema Zvezdi, od kad znam za sebe sam zvezdin navijač, cela moja porodica isto. Sa Mitrom Mrkelom sam radio u reprezentaciji kada sam bio mlađi, sve su to važni faktori zbog kojih sam došao.
Kako i sam ističe, neće biti lako ni u jednom meču od početka sezone, te ne deli protivnike na "lake" i "teške".
- Naše misli moraju da budu na prvoj utakmici u ligi, posle toga idemo dalje. Ni ta utakmica na Gibraltaru neće biti laka, moramo da damo sve od sebe da dobijemo taj meč, pošto u današnje vreme nema lakih protivnika.
Iako ima veliko iskustvo igranju u Bundesligi, ali i reprezentaciji, priznaje da će biti određene pozitivne treme pred nastupe u večitom derbiju, kao i punim tribinama Marakane.
- Pozitivna trema će biti prisutna. Moram da osetim atmosferu, da osetim samu utakmicu i onda možemo posle meča da pričamo. Pokušavam da na svakom treningu pomognem saigraču, ne samo mlađima, nego svima. Volim da pričam na terenu. Oni su sjajni, talentovani i dobri momci. Drago mi je što igram s njima, da mogu da im prenesem svoje iskustvo.
Andrija Maksimović je završio epizodu u Zvezdi i potpisao ugovor sa Lajpcigom. Veljković je imao šta da kaže mladom kolegi, pošto je gotovo celu karijeru proveo upravo u Nemačkoj.
- Pričali smo malo. I moj trener bivši Ole Verner je otišo u Lajpcig. Neće mu biti teško, ima i Kostu tamo. Pričali smo šata mu je bitno, najviše što se dicipline tiče, da mora da poštuje vreme. Neće mu to predstavljati problem jer je dobar momak. Biću u kontaktu sa njim, ako mu nešto bude trebalo tu sam.
Sa Vladanom Milojevićem ima sjajnu saradnju, za razliku od Verdera i reprezentacije, sada igra u drugačijoj formaciji.
- Lako je raditi sa njim. Ideja je jasna, kako hoće da igramo. Što se tiče formacije, u pravu ste, nisam igrao sa četiri pozadi već dugo. I u klubu i u reprezentaciji sam igrao sa tri. Bitan je svaki trening i svaka utakmica za neki korak dalje.
Za kraj, ambivije iskusnog štopera su jasne.
- Moja želja je da osvojim duplu krunu i da igram u Evropi. Nikada nisam imao iskustva sa Bremenom, i kada sam bio u Totenhemu igrao sam samo kvalifikacije za Ligu Evrope, tako da bi bilo lepo da igramo, ali i da budemo uspešni tamo - podvukao je Veljković.
(Telegraf.rs)
Video: Fudbaleri Partizana otrčali do južne tribine pre početka durogo poluvremena sa AEK-om
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.