
Luković zvanično predstavljen kao novi trener Radničkog 1923
Aleksandar Luković, bivši reprezentativac Srbije i doskorašnji selektor omladinske reprezentacije, zvanično je predstavljen kao novi šef stručnog štaba Radničkog 1923.
Na konferenciji za medije održanoj na stadionu “Čika Dača”, Luković je preuzeo kormilo od Feđe Dudića i započeo svoj prvi samostalni klupski trenerski angažman, nakon rada sa mlađim selekcijama reprezentacije.
- Zadovoljstvo mi je i čast što imam priliku da radim u klubu kao što je Radnički, koji se uklapa u moj plan i ambicije koje imam kao trener. Nadam se da ćemo biti dobitna kombinacija – poručio je Luković.
Mladi stručnjak najavio je da očekuje puno posla i stvaranje jasnog identiteta u igri, uz vraćanje ekipe na pobednički kolosek. Prvi izazov ga očekuje u gostima kod Javora.
- Ova ekipa ima ozbiljan kvalitet i karakter. Video sam dosta pozitivne energije kod igrača, zato protiv Javora očekujem pobedu – dodao je Luković.
Radnički se nalazi u delikatnom trenutku, nakon eliminacije iz Evrope i poraza od Partizana. Luković je svestan težine zadatka, ali poručuje da su tim i stručni štab spremni da odgovore izazovu.
- Znam koliko ovaj klub znači Kragujevčanima i celoj Šumadiji. Daćemo sve od sebe da pobeđujemo i vratimo samopouzdanje. Podrška navijača biće nam od velikog značaja – zaključio je Luković.
Tokom igračke karijere, Luković je nastupao za Crvenu zvezdu, Šturm, Udineze i Zenit, a u dresu reprezentacije Srbije upisao je 28 nastupa, uključujući i Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine.
(Telegraf.rs)
Video: Kufre Eta - najskuplje pojačanje u istoriji Vojvodine: "Nisam znao da sam toliko plaćen"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.