Komšije povele, pa "primile" petardu i obrukale se u kvalifikacijama za LŠ, strelac i bivši igrač Partizana

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 3

Fudbaleri Škendije napravili su jedno iznenađenje, ali ne i drugo u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Njih je u trećem kolu eliminisao azerbejdžanski Karabag, koji je posle slavlja 1:0 u Tetovu, trijumfovao i sa čak 5:1 u Bakuu.

Sve što je šampion Severne Makedonije uspeo da uradi jeste da povede u 10. minutu golom Fabrica Tambe. To je, izgleda, naljutilo domaćina, koji je do poluvremena preokrenuo na 4:1.

Sve je počelo auto-golom Klismana Cakea u 16. minutu, a zatim su redom mrežu "punili" Kadi Boržeš, Nariman Ahundzade i bivši igrač Partizana Marko Janković sa bele tačke.

Crnogorski reprezentativac je već tri godine igrač Karabaga, sada pokriva mesto centralnog veziste, za razliku od perioda od 2016. do 2019. kada je bio krilo crno-belih. Došao je u klub na pozajmicu iz Olimpijakosa u sezoni kada su crno-beli osvojili poslednju Superligu.

On je inače i dete Partizana, za koji nije nastupao u početnim seniorskim godinama, već je preko Olija, Teleoptika, OFK-a, Maribora tražio povratak u Humsku. Kasnije je nastupao i za SPAL, Krotone, Beitar i Hapoel Tel Aviv.

Leandro Andrade je u drugom poluvremenu postigao gol za konačnih 5:1, Karabag je tako obezbedio makar Ligu Evrope, a u plej-ofu za elitu igraće protiv Ludogoreca ili Ferencvaroša.

(Telegraf.rs)

Video: Novi "hladan tuš" za Napredak! Bogdan Kostić pogodio za Partizan

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Aca

    13. avgust 2025 | 07:49

    Koje komšije,šiptarski klub iz Makedonije,isti oni Šiptari koji zatvaraju Srbe po Kosovu i Metohiji bez pravog razloga

  • Solunac

    13. avgust 2025 | 10:13

    Nisu oni nama komšije nego najveći neprijatelji.Pitajte braću Makedonce da li navijaju za njih.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA