Komšije ponovo imaju predstavnika u Evropi: Albanac "doneo sreću" timu iz BiH, sledi dvomeč za istoriju!

V. J.
V. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ostao je Zrinjski iz Mostara jedini predstavnik Bosne i Hercegovine u evropskim kvalifikacijama. Ponovo će naše komšije imati predstavnika u grupnoj fazi, pošto je Zrinjski pobedio ekipu Breidablika rezultatom 2:1 u revanš meču odigranom na Islandu.

Prvi meč je završen rezultatom 1:1. Poveli su domaći golom Tobijasa Tomsena, da bi Nemanja Bilbija sa bele tačke u 72. minutu postigao gol vredan nade u drugoj utakmici.

Isti igrač Zrinjskog je načeo domaćina u revanšu, kada je u sedmom minutu duela iskoristio dodavanje Antonija Ivančića. Duplirana je prednost na početku drugog dela igre, Valgeirson je napravio grešku i postigao autogol, što je značilo da imaju čak dva pogotka prednosti. Pokušao je Breidablik da se vrati u utakmicu, uspeo je domaćin da sa bele tačke smanji zaostatak preko Gunlaugsona, ali to nije bilo dovoljno.

Naredni rival Zrinjskom biće pobednik meča Servet/Utreht, gde trenutnu prednost ima holandski tim, koji i dalje nosi 3:1 iz prvog meča.

Podsetimo, Zrinjski je samo jednom nastupao u grupnoj fazi Lige konferencija, dok je pored ekipe iz Mostara samo Borac iz Banja Luke uspeo da se plasira u jedno od tri evropska takmičenja.

(Telegraf.rs)

Video: Dušan Mihajlović, sin Siniše Mihajlovića o Zvezdi i Arnautoviću: “On je život”

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA