Predrag Mijatović: "Ponosan sam, ali ne mogu da čestitam igračima, možda neko ode do kraja leta"

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 9

Izgarali su klinci Partizana na terenu tokom ovog leta u evropskim kvalifikacijama, upisali četiri pobede i dva poraza, ali su upravo ta dva neuspešna ishoda bila dovoljna za eliminaciju iz kvalifikacija za Ligu Evrope i Ligu konferencije. Prethodne večeri je Hibernijan stavio tačku.

Posle 0:2 u Beogradu, Partizan je slavio 3:1 posle devedeset i kusur minuta u Škotskoj, a zatim u produžecima ostao bez prilike da makar sa penala proba da prođe na megdan Legiji. Šteta zbog momaka koji su zaista igrali sjajno.

Potpredsednik Partizana zadužen za sportska pitanja Predrag Mijatović je u pomalo izjavi za "Mozzart Sport" istakao da ne može da čestita momcima jer je u pitanju neuspeh, iako je vrlo ponosan na njih. Kontradiktornost leži u tome što momci zaista nisu imali pomoć iskusnih kolega, jer takvi igrači nisu dovedeni, već se klub na njih oslonio.

- Moramo da shvatimo da je naš put ove sezone u Evropi bio traumatičan. S jedne strane pozitivan, međutim, ne mogu da čestitam momcima, jer smo ispali. Što je za Partizan, kao veliki klub, uvek problem, ali sam ludački ponosan na njih na karakter, personaliti i sve što su pokazali na ovim mečevima. Evropa je predstavljala važan cilj. Prvo zbog afirmacije svih tih dečaka, bilo bi fenomenalno da smo prošli, a onda i finansijski. Koliko god da je eliminacija nesrećna, a jeste, ostali smo bez priželjkivanih 7.000.000 do 8.000.000 evra, što bi dobro došlo našoj ekonomiji.

Ponovio je da nema opravdanja za neuspeh, ali vidi da je ovo pravi put.

- Ne mogu da opravdam činjenicu da smo ispali. To je neuspeh za Partizan, kako god to tumačili. Jedino što još mogu da kažem je da smo ponosni na ekipu i da je ovo pravi put. Vidim da su navijači ohrabreni, da su novinarski komentari dobri, da je javnost pozitivno sve ocenila, iako ne nastavljamo takmičenje. Samo što je to za ambicije Partizana – nedovoljno.

Dodao je Predrag Mijatović i da sledi UEFA monitoring, koji klub mora da prođe.

- Projekcija našeg puta ove sezone bila je podeljena na nekoliko segmenata. Prvi, ujedno i najbrži, podrazumevao je plasman u grupu UEFA takmičenja. Nismo ga ostvarili. Drugi je da se u Superligi takmičimo sa svim rivalima, a ima ih dosta. Ova sezona će u tom smislu biti zanimljivija nego prošla. To je naš put, da nastavimo istom energijom na drugom koloseku. Da momci najpre sebi pokažu da u prvenstvu mogu da se takmiče sa svim klubovima koji planiraju da urade nešto, a da to bude ispraćeno energijom i duhom prikazanim na međunarodnoj sceni. Isto će važiti kad bude na programu bude Kup Srbije.

Na kraju je istakao da postoji mogućnost da neko ode do kraja avgusta.

- Uvek postoji mogućnost, prelazni rok je u toku, ali teško će se do kraja leta desiti da neko ode. Ako i bude, odluku ćemo morati da donosimo svi zajedno. Hoćemo da zadržimo ovaj tim, da sazri, jer ima dosta stvari koje bi trebalo nadograditi - rekao je Predrag Mijatović za "Mozzart Sport".

(Telegraf.rs / Mozzart Sport)

Video: Ovako nešto ne pamtimo: Delegacija Partizana došla na proslavu Zvezdinog rođendana!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Звезда🇷🇸🇷🇸🇷🇸🏆🏆🏆🏅🏅🏅⚽⚽⚽

    15. avgust 2025 | 16:40

    Штета што нису ушли у овај ципирипи куп. Али ако остану сви једно 10 година, можда им и успе. Није мала ствар играти са рибарима, поштарима, пекарима...није ЛШ, није озбиљан фудбал, али је егзотично😂😂😂

  • Jovica

    15. avgust 2025 | 16:45

    Što ne dovede bar jednog krštenog štopera, prodaješ maglu glupim pričama, voleo sam te kao igrača, ali sada bi svašta rekao, samo što ovaj admin neće da objavi moj kom. Ajde rasim i forcan, ali ti i onaj mutavi lazović mogli ste to da uradite, ovako mislim da ste samo vazurini naslednici, ja volim Partizan 40g.ali sa ovom odbranom na nivou imt ili voždovca,,bez namere da podcenjujem te klubove, unapred ste bili osudjeni na ispadanje

  • Mića

    15. avgust 2025 | 17:10

    Kao navijač Czv mogu reči da su izgubili na neiskustvo. Gol sa 40 metara, trener posle prvog žutog umjesto da napravi izmjenu onpušta da igra do crvenog kartona. Ove su morali proči jer nisu neki kvalitet. Ali u svakom slučaju pokazali su da znaju igrati i boriti se što je pohvalno.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA