
Piksijev spisak iznenadio mnoge; Povratak tandema sa EP, dva fudbalera Zvezde i šansa vunderkindu Partizana!
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije - Dragan Stojković Piksi, saopštio je širi spisak igrača na koje računa za predstojeće kvalifikacione izazove u vidu Engleske i Letonije.
U odnosu na prethodne mečeve, bilo je određenih promena. Pre svega se to odnosi na povratak Sergeja Milinković Savića i Filipa Kostića, koji se u nacionalnu selekciju vraćaju posle dugo vremena, odnosno više od godinu dana i nastupa na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
- Sa Vanjom je situacija takva da u momentu kada smo krenuli Ligu nacija, on se žalio na povredu kuka, terapije. Branio je za Torino svaku utakmicu, ja samo to poštovao. Mi smo završili ciklus u LN, došli do toga da se borimo za opstanak i uspeli da pobedimo možda bolju reprezentaciju Austrije. On je propustio godinu dana, mi smo nastavili na toj poziciji dalje - pričao je Stojković nedavno uoči susreta sa Albanijom na početku kvalifikacija.
Vratio se u reprezentativni tim i Miloš Veljković, on je zbog povreda propustio prethodne duele, a sada će prvi put braniti boje Srbije kao fudbaler Crvene zvezde. Imaće i pomoć Aleksandra Kataija, koji je ponovo dobio poziv u reprezentaciju posle mečeva sa Albanijom i Andorom.
Nagradu za odličan početak sezone dobio je i Ognjen Ugrešić, mladi vunderkind Partizana, jedan od momaka koji je ostavio najveći utisak u letnjim evropskim kvalifikacijama, gde na kraju crno-beli nisu imali sreće, te su ispali od Hibernijana nakon produžetaka.
Ostala imena ne ukazuju na to da je bilo iznenađenja. Ostao je Dragan Stojković Piksi pri stavu kada je u pitanju Sergej Milinković Savić, pošto je naš selektor izjavio da fudbaler Al Hilala neće biti član reprezentacije dok je on na klupi Orlova.
- Što se Sergeja tiče mi smo pet puta imali razgovor, i ovaj poslednji koji je bio je da je završena LN, plej-of, da nam predstoji etapa i ciklus, koji je vrlo kratak, pet, šest meseci. On je ostao pri stavu da psihički nije spreman, što se mene tiče, on više neće igrati za reprezentaciju dok sam ja selektor . izjavio je tom prilikom Dragan Stojković Piksi.
(Telegraf.rs)
Video: Karlos Alkaraz imao poruku za Janika Sinera na kameri
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
helga
jos jedna prevara u vidu Tirane..svaki put se pozove neko iz partizana a po pravilu ne dobije ni sekunde ..sjettte se golmana jovanovica , isti slucaj i u kosarci..srbija vodi 30 razlike a na klupi sjede partizanovci i ne ulaze dok albanski igraci penzioneri kao jovic igra 30 min..cemu to..al nece to trajati jos dugo..zato tirana ..izivljavaj se jos malo
Podelite komentar