Tuga u Premijer ligi: Englezi se oprostili od srpskog biznismena koji je nedavno preminuo

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Brentforda i Aston Vile su počeli svoj meč drugog kola na veom atužan način. Pred početak duela, oni su odali poačast nedavno preminulom srpskom biznismenu Dobrivoju Tanasijeviću, poznatijem kao Den Tana, koji je bio nekadašnji vlasnik ekipe iz Londona.

Den Tana je preminuo pre sedam dana, 16. avgusta, u svojoj 90. godini. On je tokom svog života radio u nekoliko branši, a bio je poznat i kao vlasnik nekolicine fudbalski klubova. Den Tana je 1973. godine otišao put Londona, a na poziv trenera Frenka Blanstona je otišao da gleda utakmicu Brentforda u Četvrtoj diviziji.

On je tada uvideo da je klub bio u poprilično lošem stanju, a postao je i vlasnik ovog kluba, gde je ostao u upravi sve do 2002. godine.

Zbog toga, Brentford je odlučio da mu oda počast minutom ćutanja pred meč sa ekipom aSTON vILE.

Den Tana Foto: Arena sport

(Telegraf.rs)

Video: Vatrena čirlidersica Zvezda zagrmela u provokativnom izdanju pred meč Srbija - Slovenija

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA