Džajić se setio čuvenog meča na promociji dresova Srbije, Radujko poručuje: "Da uzmemo pelcer od košarkaša"

M. M.
M. M.    ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 4

Fudbalski savez Srbije (FSS) i kompanija "Capelli Sport" potpisali su večeras višegodišnji ugovor o partnerstvu na osnovu kojeg će srpski nacionalni timovi igrati u dresovima ovog američkog proizvođača.

Velika novost je što će Srbija prvi put kao glavnu garnituru imati plave dresove, dok je rezervna i dalje bela. Ovaj ugovor je, kako je rečeno na zvaničnoj promociji, jedan od najvažnijih komercijalnih sporazuma u istoriji FSS. Kao zvanični sponzor opreme "Capelli Sport" će obezbediti takmičarsku i trening opremu, kao i rekvizite za svih 13 nacionalnih selekcija Srbije - muške, ženske i omladinske.

Video: Džajić: Plava boja, za mene lično, ima posebnu vrednost i nosi snažnu emociju

Pod sloganom „Nova era. Nova boja. Nova energija“, na svečanosti je prikazan dizajn koji spaja tradiciju i inovaciju, simbolizujući fudbalsko nasleđe Srbije, ali i ambicije za budućnost.

Fudbaleri reprezentacije Srbije će nove dresove premijerno da nose u predstojećim kvalifikacionim utakmicama za Svetsko prvenstvo, protiv Letonije 6. septembra u Rigi i protiv Engleske 9. septembra u Beogradu.

Plavi dres, u kom će Srbija da dočeka Englesku, izrađen je od inovativne "Honeycomb Mesh" tkanine i donosi vrhunsku kombinaciju udobnosti i izdržljivosti. Struktura materijala omogućava optimalan protok vazduha, brzo sušenje i vrhunsku prozračnost.

Prednji deo krasi uočljiv print, ispunjen detaljima iz srpske tradicije, uključujući pirotsku šaru. Na opremu je vraćen stari grb sa četiri ocila, koji je korišćen dugi niz godina, a izrađen je sa najsavremenijom tehnologijom koja nosi naziv "Tatami kvalitet". Beli gostujući dres donosi moderan dizajn, izrađen je preciznim tkanjem koje spaja mekoću sa vrhunskom funkcionalnošću.

Predsednik FSS Dragan Džajić istakao je emotivnu dimenziju povratka plave boje na dres reprezentacije.

- Plava boja, za mene lično, ima posebnu vrednost i nosi snažnu emociju, podseća me na utakmicu protiv Engleske u Firenci 1968. godine u polufinalu Kupa nacija kada smo pobedili 1:0. U tom dresu sam doživeo najveće uspehe u igračkoj karijeri i mnogo mi je drago što se reprezentacija Srbije vraća tradiciji. Verujem da će i ova generacija stvarati nova sećanja i beležiti istorijske rezultate u opremi sa obeležjima novog tehničkog sponzora. Želim da se zahvalim kompaniji "Capelli Sport" na ukazanom poverenju i odluci da izaberu baš Srbiju kao svog najvažnijeg partnera na evropskom kontinentu. Uveren sam da će novi dres, uz kvalitet i simboliku koju nosi, biti podstrek našim igračima, ali i dodatna veza sa navijačima koji veruju u reprezentaciju - istakao je Džajić.

Generalni sekretar FSS Branko Radujko naglasio je da novi dres donosi spoj tradicije i modernog vremena.

- Vraćamo plavu boju koja nas podseća na istorijske trenutke srpskog fudbala, pa neka se ponovi ta pobeda protiv Engleza. Plave dresove nose i naši košarkaši sa kojima ćemo se sresti u Rigi, pa da uzmemo neki "pelcer". Detalji su pažljivo usklađeni, sa nijansama koje prate boje naše zastave i motivom pirotskog ćilima koji nosi snagu zajedništva i neraskidive veze sa korenima. Posebnu vrednost ima i povratak starog grba, simbola emocije i pripadnosti, koji će dodatno zbližiti igrače i navijače u zajedničkoj borbi za plasman na Svetsko prvenstvo. Saradnja sa kompanijom "Capelli Sport" donela je jedan od najunosnijih ugovora u istoriji Saveza, a sama činjenica da su SAD, Kanada i Meksiko domaćini narednog Mundijala daje ovoj saradnji dodatnu težinu. Igrači su zadovoljni kvalitetom i tehnologijom izrade, što nam je svakako od izuzetne važnosti. Uvereni smo da ovaj dres donosi novu energiju i postaje obeležje naših ambicija i vere u uspeh nacionalnog tima - poručio je Radujko.

Partnerstvo između FSS i kompanije "Capelli Sport" potvrđeno je i kroz poruku osnivača i direktora kompanije Džordža Altirsa.

- Ponosni smo na ovo partnerstvo, jer Srbija ima izuzetno bogato fudbalsko nasleđe u Evropi, sa generacijama vrhunskih talenata. Fudbalski savez deli naše vrednosti, a to su strast, posvećenost rezultatima i razvoj igrača, i ulaže velike napore da unapredi fudbal na ovim prostorima. Za nas je, zato, ovo bio prirodan izbor. Obezbedićemo najsavremeniju sportsku opremu, prilagođenu elitnim sportistima. Pored toga, sarađujemo sa Savezom na projektima namenjenim mlađim kategorijama i razvoju fudbala u osnovi, kako bismo pomogli stvaranje nove generacije srpskih fudbalskih talenata - rekao je Altirs.

Prema ugovoru sa FSS, "Capelli Sport" će obezbediti komplete dresova, opremu za trening i prateću odeću za sve nivoe srpskog reprezentativnog fudbala - od seniorskih do omladinskih selekcija u muškoj i ženskoj konkurenciji.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Trening srpskih košarkaša pred meč sa Portugalijom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA