
Barselona razbila Hetafe: Feran dvostruki strelac, Olmo i Rašford zapečatili kišnu rapsodiju
Barselona je na stadionu “Johan Krojf” u pravoj kišnoj oluji rutinski savladala Hetafe sa 3:0 i upisala 11. pobedu u poslednjih 13 domaćih mečeva La Lige.
Sa druge strane, i pored ovog poraza u 5. kolu La Lige, tim iz Madrida i dalje beleži najbolji start sezone, ali u Kataloniji nikako ne ume da slavi – sada je učinak 18 poraza i četiri remija na 22 gostovanja.
Katalonci su od starta diktirali tempo i lomili otpor čvrstog rivala. Feran Tores je prvo pogodio posle majstorije Rafinje i Danija Olma, a ubrzo zatim duplirao prednost preciznim udarcem u desnu stranu Davida Sorie. Do odlaska na odmor Tores je uzdrmao i prečku, dok su Robert Levandovski i Olmo nastavili da prete.
Hetafe je u nastavku zapretio preko Havija Munjoza i Domingosa Duartija, ali bez rezultata.
Tačku na meč stavio je Markus Rašford brzim prodorom i povratnim pasom za Danija Olma, koji je preciznim udarcem postavio konačnih 3:0. Uprkos borbenosti, gosti ni ovog puta nisu uspeli da upišu prvu pobedu nad Barsom u prvenstvu.
La Liga, 5. kolo:
Petak:
Betis – Sosijedad 3:1
Subota:
Đirona – Levante 0:4
Real Madrid – Espanjol 2:0
Alaves – Sevilja 1:2
Viljareal – Osasuna 2:1
Valensija – Atletik Bilbao 2:0
Nedelja:
Valjekano – Selta 1:1
Majorka – Atletiko Madrid 1:1
Elče – Ovijedo 1:0
Barselona – Hetafe 3:0
(Telegraf.rs)
Video: Nenad Lalatović veoma emotivan posle pobede Mladosti, pomenuo Dejana Milovanovića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.