"Imamo 30 evropskih trofeja više od klubova iz Premijer lige, on ima gubitke od 200.000.000 evra"

V. J.
V. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Havijer Tebas - prvi čovek La Lige, poznat je po tome što je često imao šta da kaže za Real Madrid i Barselonu, ali ovog puta su se na njegovom repertoaru našli Mančester siti i Pari Sen Žermen.

Tebasu se ne sviđa kako ovi klubovi posluju, posebno što se fer-plej u tim zemljama razlikuje.

- Fudbal je globalan, a u evropskim takmičenjima morate da se suočite sa klubovima koji imaju drugačije sisteme. Neki nemaju finansijsku kontrolu ili je drugačija. U Engleskoj su već zabrinuti zbog stepena duga. To je takmičenje koje stalno ide u gubitke - izjavio je Havijer Tebas.

Zatim se usresredio na Mančester siti i Pari Sen Žermen.

- Možete da budete jednu, dve ili tri godine na gubitku, ali ne četiri, pet, šest, sedam, osam, devet ili deset kao Mančester Siti. On gubi novac i vara otkako ima nove vlasnike“. Ili kao Pari Sen žermen, on ima gubitke od 200.000.000 evra već sedam godina. I pored toga, mi se takmičimo sa njima i imamo rezultate. Imamo 30 evropskih trofeja više od klubova iz Premijer lige u ovom veku.

Priznao je i da ima aspekata u kojim španski fudbal ima zaostatak u odnosu na Englesku i Nemačku.

- Mi smo u dobroj poziciji, ali postoje određeni nedostaci. Moramo njima da se pozabavimo kako bismo generisali više prihoda i bili konkurentni. U svetu postoji problem vezan za prodaju karata i utakmice. Imamo deficit od 600.000.000 evra svake sezone u poređenju sa Premijer ligom i Bundesligom. Najveća razlika je u ložama. Španski stadioni imaju 4,4 odsto VIP loža, Bundesliga je na 9 odsto, a Premijer liga 11,5 odsto. Moramo to da rešimo - rekao je Tebas.

(Telegraf.rs)

Video: Baba sa šalovima Porta napravila haos sa balkona: Pludela zbog kortea Delija

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA