
Istorija! Afrička reprezentacija 1. put na SP: Šokirali dželata Srbije koji je najavio Piksijev raspad
Fudbaleri Zelenortskih ostrva plasirali su se na Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine, pošto su u poslednjem kolu grupe D slavili protiv Esvatinija sa 3:0, dok je istovremeno Kamerun, koji je važio za favorita remizirao 0:0 na svom terenu sa Angolom.
Posle ovih rezultata je sve bilo jasno, Zelenortska ostrva su izborila direktan plasman na Mundijal sa 23 boda iz 10 odigranih mečeva, dok će Kamerun pokušati da se domogne Mundijala kroz rangiranje najboljih drugoplasiranih timova.
Ovo je treći debitant na Svetskom prvenstvu, pošto su prethodno učešće obezbedili Jordan i Uzbekistan.
Heroji Zelenortskih ostrva bili su Dailon Roša Livramento, Vili Semedo i Stopira, koji su postigli po gol u odlučujućoj utakmici.
Kamerun, koji je bio redovni učesnik Mundijala, a ova reprezentacija je bila i u grupi sa Srbijom u Kataru, kada nas je šokirala Orlove i Piksija u drugom kolu grupne faze, gde je naš tim vodio sa 3:1, a na kraju je meč završen remijem 3:3, čime je počeo totalni raspad sistema Piksijeve ere, koji je potrajao skoro tri pune godine nakon toga.
(Telegraf.rs)
Video: Piksi otišao posle poraza: Izvinjavam se naciji, ja sam najveći krivac za poraz
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.