
Umro "Mančester Junajted"
Marin Zdravkov Lavidžov, poznatiji kao „Gospodin Mančester Junajted“, preminuo je u 62. godini, saopštio je britanski "San". Marin je svoje ime zvanično promenio 2014. godine, nakon petnaest godina pravnih borbi i birokratskih prepreka, kako bi svojim najvećim idolima – „crvenim đavolima“ – odavao posebnu počast.
Ovaj bugarski građevinski radnik i veliki navijač Mančester junajteda posvetio je svoj život i srce klubu iz Old Traforda na neverovatan način. Sve je počelo 1999. godine, kada je bio oduševljen neverovatnim trijumfom Junajteda u Ligi šampiona nad Bajernom iz Minhena, ostvarenom golovima u sudijskom vremenu – Šeringam u 91. i Solskjer u 93. minutu.
Tada je odlučio da okrene život naglavačke: promenio je ime u „Mr. Manchester United“, uredio svoj dom sa kolekcijom memorabilija posvećenih klubu, imao mačku imena Bekam, a na svom čelu je ponosno nosio tetovažu sa grbom Mančester junajteda.
Njegova priča o strasti i odanosti ostala je upečatljiva, a za poslednje godine života, kada se povukao iz javnosti, malo se znalo o njemu. Danas, "San" je objavio vest o njegovoj smrti, opraštajući se od jednog od najneobičnijih i najposvećenijih navijača fudbala.
(Telegraf.rs)
Video: Zvezdin junak Džordan Nvora posle pobede nad Žalgirisom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Majkl
Kretena kolko hoćeš.
Podelite komentar