Haos! Napadnuti navijači iz Bosne i Hercegovine u vozu, sumnja se da su ih pretukli ozloglašeni huligani
Veliki haos dogodio se posle meča 2. kola Lige konferencija između Majnca i Zrinjskog koji je odigran u Nemačkoj, pošto je prema izveštaja nemačke policije grupa maskiranih napadača napala navijače kluba iz Bosne i Hercegovine, koji su se vraćali sa utakmice vozom.
Naime, oko 150 navijača mostarskog kluba je brutalno napadnuto u vozu koji se vraćao iz Majnca ka Frankfurtu, kada je u stanici Najderadu u 01.47 časova posle ponoći. Tada je 50 maskiranih osoba iznenada upalo na peron i u sam voz gde je izbila žestoka tuča prema pisanju nemačkih medija.
Sukob je trajao negde oko jednog minuta, posle čega su se napadači udaljili, a još uvek nije potvrđeno da li su navijače Zrinjskog napale pristalice Ajntrahta iz Frankfurta, koji u Nemačkoj slove za jedne od najzloglasnijih.
Istraga policija je u toku, a u trenutku kada je policija stigla na lice mesta, u vozu su se nalazili samo navijači Zrinjskog. Voz je uz policijsku pratnju nastavio vožnju do glavne stanice u Frankufrtu, a tamo su ih do daljeg ispratili pripadnici organa reda Nemačke.
Trenutno se prikupljaju snimci sa nadzornih kamera sa stanice u Najderadu, kako bi se identifikovali napadači, a u sve je uključena i Savezna policija Nemačke, policija Hesena i tužilaštvo.
Zrinjski je poražen od Majnca rezultatom 1:0 u 2. kolu Lige konferencija, a ukupno je na tribinama bilo oko 3.000 navijača kluba iz Bosne i Hercegovine.
(Telegraf.rs)
Video: Posle poraza Zvezde od Brage pred medije stao samo najmlađi fudbaler, u jednom minutu sve rekao
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Јован
А сукоб је трајао око Један минут страшна макљажа шта рећи 😂😂😂😂
Podelite komentar