Nisu otišli na Svetsko prvenstvo, čak ni u baraž: Posle debakla odlučili da smene selektora
Meksički trener Migel Erera nije više selektor fudbalske reprezentacije Kostarike, saopšteno je danas, a posle katastrofalnih rezultata u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u fudbalu, gde selekcija nije uspela da se domogne čak ni baraža.
Rezultat je tim gori, ako se zna da su Kanada, SAD i Meksiko iz tog regiona svakako već imali izboreno učešće kao domaćini i da su se tražili samo preostali putnici.
Fudbalski savez Kostarike je naveo da će u narednim danima započeti proces odabira novog selektora.
Kostarika nije uspela da se plasira na četvrto uzastopno Svetsko prvenstvo, pošto je u KONKAKAF kvalifikacijama završila na trećem mestu u Grupi C iza Haitija i Hondurasa.
Erera je od januara ove godine vodio Kostariku na 14 zvaničnih utakmica, na kojima je zabeležio sedam pobeda, pet remija i dva poraza.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Trener Jovan Golić nakon utakmice protiv Crvene Zvezde
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.