Nigerija održala čas fudbala slabašnom Mozambiku, Adams i Osimen briljirali za četvrtfinale AKN

N. P.
N. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Nigerija je više nego lako uspela da izbori plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija.

"Super Orlovi" ubedljivo su savladali Mozambik, rezultat je na kraju bio 4:0. Briljirali su na ovoj utakmici napadači Nigerije, Akor Adams i Viktor Osimen. Prvi je postigao jedan gol i upisao dve asistencije, drugi je dva puta tresao mrežu.

Ni u jednom trenutku nije se dovodilo pitanje pobedika. Lukman i Osimen su već u 20. i 25. minutu postizali golove na asistencije Adamsa i već tada praktično osigurali plasman svoje reprezentacije među osma najboljih.

U nastavku je napadač Galatasaraja drugim golom na meču u 47. minutu potvrdio pobedu Nigerije, a tačku na utakmicu postavio je Adams u 75. minutu.

Nigerija će u četvrtfinalnom duelu igrati protiv reprezentacije Alžira ili Demokratske republike Konga.

(Telegraf.rs)

Video: Čukarički poveo golom glavom protiv Spartaka, Sise zatresao mrežu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA