Saznajemo! Partizanu ruka spasa iz bratskog CSKA: Crno-beli blizu pozajmica Šumanskog i Rijadnog

   ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Kasne pojačanja u Partizanu, to je jasno kao dan posle završenih priprema u Turskoj, a i trener Nenad Stojaković je to provukao između redova u završnoj reči, istakavši da se novim licima nada svakoga dana. Ne sede ipak crno-beli skrštenih ruku, pokušavaju da se makar "skrpe" do leta, pošto je očito da su neke pozicije deficitarne, da nedostaju drugačija, raznovrsnija rešenja. Otuda je pomoć potražena u bratskom CSKA sa akcentom na dve pozicije – napadača i levog beka i ruka je (skoro) pružena. Moskvovska ruka spasa bi trebalo da stigne u likovima Artema Šumanskog (21), koji se već pominjao u ruskim medijima kao opcija za pomoć klubu iz Humske, a "paket" je povećan za defanzivca Mihaila Rijadnog (20), saznaje Telegraf.

Naravno, u pitanju su pozajmice dvojice fudbalera i, razume se, nijedan ni drugi nisu u prvom planu u redovima moskovskog velikana. Napadač Šumanski je iole i korišćen tokom jesenjeg dela sezone, u kome je upisao 14 mečeva za "armejce" uz jedan gol i ukupno 719 minuta na terenu, dok je Rijadno odigrao tek 62 minuta u Kupu Rusije.

No, nužda zakon menja, shvatili su u Humskoj u toku i po okončanju priprema da nešto moraju da učine, da osveže ekipu novim licima i pokušaju da podignu kvalitet. Donekle su uspeli da "zakrpe" odlazak Jovana Miloševića i Dušana Jovanovića angažovanjem Sebastijana Poltera, tu je još i Andrej Kostić, ali bi Šumanski u napadu trebalo da donese drugačije opcije, jer se stilom igre razlikuje od pomenutog dvojca.

Mihajl Rijadno Foto: Kireev/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Sa druge strane, pozicija levog beka u Partizanu je možda i najkritičnije od početka sezone. Standardni prvotimac Mario Jurčević kuburi mesecima sa hroničnom upalom tetive, koja očito nije zalačena tokom jeseni, te se iskuni igrač vratio usred priprema u Beograd na medicinske tretmane. Mladi Stefan Petrović ima (nekakav) potencijal, no, nema iskustva sa takmičenjem na najvišem nivou, a trebalo bi da unapredi i fizičke karakteristike da bi mogao da parira. Na svu muku, nikako da se oporavi ni Mateja Milovanović, koji je po vokaciji štoper, ali je sposoban da odgovori na poziciji levog beka. Međutim, i on je propustio veći deo priprema u Turskoj, uz veliki znak pitanja kada će konačno biti sposoban da pomogne ekipi. Zato su crno-beli namereni da pozajme i levog beka CSKA, Mihaila Rijadnog, makar kao iole iskusniju opciju za "prvu pomoć" dok se Jurčević ne oporavi. Pregovori su uveliko u toku, nije daleko konačni dogovor, mada nije još sve ni definisano do kraja.

Partizan trenutno nema mnogo izbora, kao ni novca, da kupuje proverena rešenja, zato ponovo mora da se dovija i rizikuje sa pozajmicama igrača, da pravi dogovore "na lastiš" od kojih bi možda mogao kratkoročno da profitira, kao što je to slučaj sa Miloševićem. Ipak, mora bolje od dogovora sa Štutgartom, jer je na kraju ispalo da je razigrao i vratio u život fudbalera, od koga će profitirati nemački klub, verovatno i selekcija Srbije, dok su crno-beli ostali kratkih rukava i dospeli u cajtnot, u poziciju da se hvataju za slamke desetak dana pre nastavka prvenstva.

(Z. Ivković)

Video: Miloš Veljković: "Ovo treba da bude standard, Mister je doneo..."

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA