Umro Tato

V. J.
V. J.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Umro je Tato, idol brazilskog kluba Fluminense - u 64. godini!

Jedan od najvećih ljudi u istoriji kluba je preminuo ovog utorka (27. januar). I sam klub je potvrdio smrt bivšeg igrača, a poslednjih godina se borio sa rakom jednjaka.

Tim povodom se oglasio Fluminense koji se oprostio od svoje legende.

- Svu našu snagu i solidarnost upućujemo prijateljima, porodici, kao i svim navijačima i poštovaocima našeg idola u ovom teškom trenutku. Tato je zauvek upisan u istoriju Fluminensea - napisali su iz Fluminensea.

Tato je u Fluminense stigao 1983. godine i odmah godinu dana kasnije osvojio prvenstvo Brazila 1984. Pored toga, u tri navrata je osvajao prvenstvo Rio de Žaneira (1983, 1984 i 1985), a osvojio je i turnire u Seulu, Parizu i Kirinu.

Za Fluminense je odigrao 236 utakmica i postigao 17 golova. Posle je igrao kratko za španski Elće, potom za Vasko, gde je ponovo bio šampion Brazila.

(Telegraf.rs)

Video: Jago Dos Santos se povredio posle duela sa bivšim igračem Partizana: Previjao se od bolova

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA