Zvezdino ubrzanje i prvi pečat Dejana Stankovića

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Svetla su mnogo jača na evropskoj pozornici, svesni su toga u Crvenoj zvezdi, ali da bi ona zasijala punim sjajem šampion Srbije mora da potvrdi dominaciju u svojoj zemlji. Jasno je to i Dejanu Stankoviću, koji je na Banovom brdu izveo tešku artiljeriju, sa tek ponekom promenom u odnosu na duel sa Seltom.

Voljno su dobili Marko Arnautović i Nair Tiknizjan, a odmenili su na pravi način ovaj tandem Bruno Duarte i Adem Avdić. Brazilac od samog dolaska na Marakanu levitira od izvrsnog golgetera do crne rupe bez dna, ali prvi mesec u 2026. godini pokazuje ponovne znake raspoloženja kod napadača.

Možda je to i zbog potencijalnog odlaska iz Zvezde, koji se spominje prethodnih dana, a uvodnim partijama u drugom delu sezone je sigurno naterao upravu kluba da još jednom dobro razmisli, ma koliko god verovali da će Džej Enem biti prava zamena. Golovi protiv Selte i Čukaričkog pokazuju da je Brazilac spreman da se “potuče” za mesto startera.

FK Crvena zvezda -  FK Čukarički Foto: MN Press/Marko Metlaš

Samo 270 minuta fudbala u drugom delu sezone bili su dovoljni da se uoči razlika u odnosu na jesenju krizu. Zvezda igra dominantnije, presing i kreacija na višem su nivou, a vetar stalno duva ka golu protivnika i ne staje bez obzira na vođstvo.

Posle mnogo utakmica, Crvena zvezda je u domaćem prvenstvu pokazala dominantnost nad protivnikom, što ju je krasilo u poslednjih osam godina. Nije nikom na Banovom brdu palo na pamet da bi gol Abubakara Sisea mogao da unese neizvesnost u samu utakmicu, jer su crveno-beli, sasvim vidno - držali konce igre tokom svih 90 minuta.

FK Crvena zvezda Foto: MN Press / Marko Metlaš

Sigurno da je debi Daglasa Ovusua najviše obradovao stručni štab kluba iz Ljutice Bogdana. Mladi krilni fudbaler je izgledao na terenu kao da u nogama ima veliki broj utakmica u dresu Zvezde. Prijem, pravoremena dodavanja, ali i prodori, koji bi trebalo da ga krase tokom mandata na Marakani, bili su ono što je štiklirano u tefteru Stankovića. Naravno, rano je za ocenu, ali prvi utisak je zaista impozantan.

Na kraju, Zvezda je na prvom mestu u Superligi Srbije, više ne gleda u leđa Partizanu i zasela je na lidersku poziciju, koju sada treba odbraniti - kako je rekao Dejan Stanković na konferenciji za medije posle utakmice. Doneo je Milojević Stankoviću mirnu glavu kada je u pitanju Evropa, ali istovremeno i brigu, jer se nastavlja borba na tri fronta.

Pred Zvezdom je mnogo toga, ali prvi koraci Dejana Stankovića ostavljaju iza sebe velike tragove - brži i agresivniji tim i pre svega mnogo motivisaniju i psihički spremniju ekipu. Naredni izazov je Novi Pazar, a onda kreću naporni dani za crveno-bele - tada će se donositi pravi sud.

(Telegraf.rs)

Video: Dejan Stanković o pobedi Zvezde nad Čukaričkim: "Ne smemo to da dozvolimo"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA