Nema igre "na sreću" - Stankovićev veto na igrače, Zvezda ima jasan plan za letnji prelazni rok
Mogu svi u Crvenoj zvezdi da odahnu. Prošao je period turbulencije, jesenje krize identiteta i straha da titula posle osam godina promeni vlasnika. Dejan Stanković od odlaska nije ispustio bod u domaćem šampionatu, u Kupu Srbije ide sve prema planu i programu napravljenom na Marakani prošle godine, a shodno svemu i periodu u kojem se nalazimo - počela je transfer groznica.
Pod lupom je Vasilije Kostov, koji se istakao kao prvi pojedinac koji bi mogao da napusti Ljutice Bogdana i gotovo je izvesno da će se to dogoditi narednog leta. Ipak, i dalje nije poznato ko će odrešiti kesu i pobediti u trci za talentovanog momka iz generacije "2008". Pisao je Telegraf o tome da je na pol poziciji Inter, njegov gradski rival Milan, takođe, ima indicije prema ofanzivnom vezisti, prethodno su se raspitivali Bajern iz Minhena i londonski Arsenal, ali i dalje nije stigla zvanična ponuda.
Cena je od 20.000.000 evra porasla čak i do 25.000.000 i čelnici Crvene zvezde već trljaju ruke, iako će i prvobitna suma zadovoljiti sve na Marakani.
Što se tiče ostalih, prema informacijama do kojih je došao Telegraf, klub je sa Dejanom Stankovićem napravio konsenzus i odlasci iz tabora šampiona Srbije će biti minimalni dok traje trka za Ligu šampiona. Jung vu Seol će biti igrač koji će teško ostati i naredne sezone, interesovanja ne manjka, sledi i njegov nastup na Svetskom prvenstvu, pa je vrlo moguće da posle kvalifikacija promeni sredinu u transferu od 5.500.000 do 6.000.000 evra.
U identičnoj situaciji je i Nair Tiknizjan, tako da će tandem bekova biti krucijalan za "zaštitu" od potencijalnih interesanata, barem do kraja pohoda na elitno takmičenje. I dok se na desnom boku kao jedna od zamena sve jače čuje ime Ognjena Mimovića, Adem Avdić bi trebalo da bude investicija za budućnost i ukoliko se nešto ne promeni, Zvezda bi mogla sa njim da nastavi evropsku trku.
Nije Tomas Hendel dosad opravdao očekivanja, Dejan Stankvoić se uzda u tandem Timi Maks Elšnik - Rade Krunić, a upravo bi Slovenac mogao da napusti klub u slučaju dobre ponude. Međutim, i to je odloženo do kraja kvalifikacija, osim ukoliko ne dođe suma koja će naterati upravu crveno-belih na nešto drugačiju odluku. Podsetimo, on je već jednom bio na izlaznim vratima, pa i napustio Zvezdu, ali su druge okolnosti dovele do toga da ostane i ove sezone, prvo kod Vladana Milojevića, a onda i Dejana Stankovića.
Što se tiče Strahinje Erakovića, njegov status i dalje nije poznat. Prve informacije ukazuju da će Zvezdi biti mnogo da se isprsi, odnosno na račun Zenita isplati 3.500.000 evra i potpiše 50 odsto od naredne prodaje. Ipak, jasno je podvučeno da je krajnji rok kraj avgusta, kada će i crveno-beli znati svoju evropsku sudbinu.
Suma sumarum - Crvena zvezda neće žuriti sa prodajom igrača, niti se upuštati u inovacije i "igre na sreću", već pokušati da sa ustaljenim timom dođe do najvećeg cilja. Stanković će pokušati sa Zvezdom po prvi put da se domogne Lige šampiona.
(Telegraf.rs)
Video: Marina Maljković ugostila 10 američkih trenera u Beogradu: "Ovo su tako predivne stvari"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Blaki
Suma sumarum ništa novo niste rekli.
Podelite komentar
Djordjević Beč
Kostov više vredi nego ceo tim njofrin +rezervni igrači☝️🫢
Podelite komentar
нибрС
Овај пут пробајте са 150 милиона…
Podelite komentar