Legenda brutalnim rečima najavila meč BiH - Italija: "Za nas je to pobediti ili umreti..."

S. J.
S. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbalska groznica u Bosni i Hercegovini dostigla je usijanje pred odlučujući duel protiv Italije u Zenici, meč koji bi "Zmajevima" mogao da donese tek drugi plasman na Svetsko prvenstvo u istoriji. Interesovanje navijača je ogromno, a atmosfera uoči susreta na stadionu Bilino polje već danima je na ivici usijanja.

Ulaznice za ovu utakmicu planule su u rekordnom roku, što dovoljno govori koliko ovaj duel znači ljubiteljima fudbala u BiH. Iako Italija važi za favorita na papiru, jasno je da ih u Zenici čeka paklen ambijent i izuzetno težak zadatak.

O predstojećem susretu govorio je i legendarni italijanski fudbaler Frančesko Toti, koji je za "Sportitaliju" istakao da Azurima neće biti lako, ali je naglasio i poverenje u selektora Đenara Gatuza.

- U utorak idemo u Bosnu i Hercegovinu, gde nas očekuje teška i nezgodna utakmica. Za nas je to pobediti ili umreti - rekao je Toti.

Ipak, legendarni as Rome veruje u kvalitet svoje reprezentacije i stručnog štaba.

- Ne sumnjam da ćemo odigrati sjajnu utakmicu, ali i da će Gatuzo znati da upravlja emocijama i situacijom - poručio je Toti.

Podsećanja radi, upravo je Toti bio deo slavne generacije Italije koja je 2006. godine osvojila titulu svetskog prvaka, kada su Azuri u finalu nakon boljeg izvođenja penala savladali Francusku. Ovaj meč u Zenici mogao bi da bude novi istorijski trenutak, kako za BiH, tako i za Italiju, koja želi povratak na najveću fudbalsku scenu.

(Telegraf.rs)

Video: Saša Obradović opširan večiti derbi: "Nismo u istoj situaciji kao Partizan, molim Delije za..!"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA