Ministarka prosvete oduševila đake posle plasmana fudbalera Bosne na SP: "Odložite sve kontrolne zadatke"
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine uspela je da se posle velike pobede nad Italijom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca domogne mesta na Svetskom prvenstvu u fudbalu, a to je prouzrokovalo ogromno slavlje u svim gradovima.
Na slavlju su bile prisutne sve generacije, od đaka do penzionera, a odmah tokom jutra se oglasila i Ministarka prosvete Kantona Sarajevo, Naida Hota Muminović, koja je pozvala da se odlože svi kontrolni zadaci u školama.
Ona smatra da slavlje danas treba da se nastavi u učionicama i ističe da je veliki broj osnovaca i srednjoškolaca bio na slavlju ispred Večne vatre, te da im glava sada nije u zadacima i knjigama.
- Nadam se da su za danas nakon pobede Bosne i Hercegovine odloženi svi testovi i provere znanja, a da se slavlje nastavlja u učionicama - poručila je ministarka Hota Muminović, a prenosi portal Klix.ba.
Ostaje da se vidi da li će učitelji i profesori ispuniti njenu molbu.
(Telegraf.rs)
Video: KZN Backa Topola
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.