Bio trener Borjanu i ređao titule, sad ponovo postao selektor reprezentacije!
Slovačka fudbalska reprezentacija dobila je novog selektora, a na klupu nacionalnog tima vratio se iskusni stručnjak Vladimir Vajs.
Iskusni 61-godišnji trener po drugi put u karijeri preuzeo je vođenje svoje zemlje, nakon što je već bio selektor Slovačke u periodu od 2008. do 2012. godine.
Vajs je ostao upamćen kao čovek koji je odveo Slovačku na prvo Svetsko prvenstvo u istoriji države, a na Mundijalu 2010. godine u Južnoj Africi njegova selekcija stigla je do osmine finala.
Na mestu selektora nasledio je Italijana Frančeska Kalconu, koji je prošlog meseca podneo ostavku nakon neuspeha u dodatnim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine u SAD, Meksiku i Kanadi.
Slovačka nije uspela da izbori plasman na Mundijal pošto je eliminisana u polufinalu baraža porazom od selekcije Kosova.
Tokom mandata Frančeska Kalcone, Slovačka je nastupila i na Evropskom prvenstvu 2024. godine, gde je zaustavljena u osmini finala nakon poraza od Engleske posle produžetaka.
Vladimir Vajs u reprezentaciju dolazi nakon veoma uspešnog perioda u Slovanu iz Bratislave, koji je vodio od 2021. godine. Sa klubom iz glavnog grada Slovačke osvojio je titulu prvaka države u svakoj sezoni tokom svog mandata, a zanimljivo, bio je trener i Milanu Borjanu, koji je u sezoni 2023/24, čuvao mrežu Slovana.
(Telegraf.rs)
Video: Kakav promašaj u srpskom fudbalu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.