Pamtimo ga zbog Vladimira Stojkovića, čuveni fudbaler otišao u penziju, vratio se, uzeo trofej i opet batalio

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Već se povlačio na kraju prošle sezone, ali je nakon toga porekao svoju odluku i ostao u svom klubu. Ipak sada je definitivno, nemački fudbaler Lukas Podolski saopštio je da ide u zasluženu penziju, pošto je u aktuelnoj sezoni ispunio dečački san.

Podolski (40) je na Instagramu podelio video sa uspomenama koje je imao tokom fudbalske karijere. On je od 2021. godine član poljskog Gornjika, a poslednju utakmicu u karijeri odigraće danas protiv Radomijaka.

Ove sezone je sa klubom konačno osvojio naslov šampiona Kupa Poljske i tako prekinuo post kluba od 38 godina bez trofeja. Gornjik Zabže je drugi najtrofejniji klub u istoriji zemlje kada je Ekstraklasa u pitanju sa 14 pehara, koliko ima i Visla Krakov (jedino je Legija iznad sa 15), odnosno drugi klub po broju pehara u Kupu sa sedam, takođe iza Legije, koja ih ima čak 21.

Nemački fudbaler je tokom karijere igrao još i za Keln, Bajern, Arsenal, Inter, Galatasaraj, Kobe i Antaliju. U kolekciji ima Bundesligu, DFB Pokal, FA kup, Kup Turske i Suprkup te zemlje, Kup Japana i sada Kup Poljske.

Podolski je igrao za reprezentaciju Nemačke, a ne Poljske i istinska je legenda sa 130 utakmica na kojima je postigao 49 golova, a bio je član selekcije koja je osvojila Svetsko prvenstvo 2014. godine. Bio je i treći na planeti 2006. i 2010, odnosno vicešampion Evrope 2008.

Svi u Srbiji ga pamtimo i po tome što mu je Vladimir Stojković odbranio penal na Mundijalu u Južnoj Africi 2010, kada su Orlovi slavili 1:0 u grupnoj fazi.

(Telegraf.rs)

Video: Šok, Gudelj pogrešio, OFK Beograd poveo na proslavi Zvezdine titule

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA