Dragan Džajić: "Zvezda bi bila kao Real i Barselona da se Jugoslavija nije raspala"
Nekadašnji igrač i fukncioner Fudbalskog kluba Crvena zvezda i jedan od tvoraca šampionske generacije iz Barija, danas predsednik Fudbalskog saveza Srbije Dragan Džajić izjavio je povodom 35 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona, da je to najveći uspeh tada jugoslovenskog, a sada i srpskog fudbala.
- Trebalo je obezbediti mir igračima. Zato smo otišli nedelju dana pre utakmice u Italiju, u jedno mirno mesto gde smo mogli da se pripremimo kako treba. Ta generacija supertalentovanih igrača, evropskih igrača, svetskog formata - samo ih je trebalo dovesti do jedne mirnoće i pokušati da dođemo do trofeja - rekao je Džajić za RTS.
Smelo poređenje je upotrebio popularni Džaja.
- Tragedija je to što se desilo. Niko ne bi otišao da nije došlo do raspada Jugoslavije. Svi bi oni ostali još dve, tri, četiri godine. To je dovoljan period da možda ponovimo uspeh. Imali smo izbor jer je bila Jugoslavija na okupu. Bilo je dosta dobrih igrača na svim prostorima bivše Jugoslavije. Selekcija je pokazala da smo u tome imali dosta uspeha.
On je igračima prenosio iskustvo, savetovao ih je.
- Mogao sam samo da im podarim neki savet, da ih negde umirim, da pogledam u nekog igrača da li je nervozan ili nije. Rekao sam im: ‘Vi ste sad mladi i ne znate šta to znači.’ A evo, ispostavilo se da je to tako.
On je verovao u tim kada je Zvezda izvukla Bavarce.
- Svi su popadali u nesvest kad smo izvukli Bajern. Ja sam možda jedan od retkih koji se radovao Bajernu, jer sam bio 100 odsto siguran da Zvezda ima bolji tim od Bajerna u tom trenutku. Verovao sam u njih. Samo im je samopouzdanje trebalo vratiti. Imali smo odličnog trenera Ljupka Petrovića i vrhunske igrače po talentu.
Poručio je da nikad kao sportski radnik nije razmišljao da može da ode iz Zvezde.
Zvezda je 29. maja 1991. godine u finalu Kupa evropskih šampiona u Bariju posle penala pobedila Marsej rezultatom 0:0 - 5:3 u penal seriji.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Fudbaleri Crvene zvezde proslavili 37. titulu šampiona, Džajić uručio pehar Ivaniću, šou na Marakani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Smederevac
Abolirani je bruka za fsSrbije...i opet ni reci da je fk.partizan bio među osnivačima Kupa Šampiona i prvi sa ovih prostora 1966g.igrao u finalu sa Real Madridom i da bi da je sve bilo normalno i on bi bio kao Barselona ,Real,
Podelite komentar
Da
nisi opeljušio do kraja Zvezdu u tmo raspadu države !!! Ma na kraju ima da ti se sve oduzme što si pokrao te milione iz kluba. Svi ste na listi, 👀🇷🇸 vaš pokvareni rad u FUDBALU ❗️❗️❗️
Podelite komentar
Zunjac
Kada podnosis ostavku i da dodje neko maladji ti Vidic ,Jugovic, tvoje vreme je proslo,!!! Skloni se i uzivaj u peneiji
Podelite komentar