Najpotcenjenija legenda u istoriji Premijer lige otišla u penziju, rekoder je po broju utakmica
Legendarni Džejms Milner objavio je kraj igračke karijere, čime je spuštena zavesa na njegovu 24-godišnju epizodu u Premijer ligi i karijeru tokom koje je upisao 964 utakmice, od čega 658 u PL, što je apsolutni rekord.
Milner je odluku o penzionisanju saopštio putem društvenih mreža, nakon što je tokom karijere u engleskoj eliti nastupao za Lids junajted, Njukasl junajted, Aston Vilu, Mančester siti, Liverpul i poslednje Brajton.
Četrdesetogodišnji vezista debitovao je u seniorskom fudbalu još u novembru 2002. godine, sa svega 16 godina, u dresu Lidsa.
Milner je treći najmlađi strelac u istoriji Premijer lige (16 godina i 356 dana), ali i drugi najstariji (39 godina i 239 dana). Takođe drži rekord po broju različitih saigrača kojima je asistirao u takmičenju, čak 47.
- Posle 24 sezone u Premijer ligi, osećam da je pravi trenutak da završim igračku karijeru. Imao sam sreću da doživim mnogo nezaboravnih trenutaka – od borbe za opstanak, preko osvajanja trofeja i evropskih utakmica, do predstavljanja svoje zemlje na dva Evropska i dva Svetska prvenstva. Više od svega, zauvek ću pamtiti ljude koje sam upoznao i prijateljstva koja sam stekao kroz fudbal - napisao je, između ostalog Milner. Ispod pronađite njegovu poruku u celosti.
Milner je tokom karijere osvojio tri titule Premijer lige, dve sa Mančester sitijem i jednu sa Liverpulom, sa kojim je u sezoni 2018/19 podigao i pehar Lige šampiona.
U bogatoj kolekciji trofeja ima i dva FA kupa, dva Liga kupa Engleske, dva Komjuniti šilda, jedan UEFA Superkup i jedno FIFA Svetsko klupsko prvenstvo. Sa 90 asistencija zauzima 10. mesto na večnoj listi Premijer lige, dok je postigao ukupno 56 golova.
Za reprezentaciju Engleske odigrao je 61 utakmicu i nastupio na četiri velika takmičenja, Svetskim prvenstvima 2010. i 2014. godine, kao i Evropskim prvenstvima 2012. i 2016. godine.
(Telegraf.rs)
Video: Haos u Kragujevcu nakon poslednjeg kola: Navijači uleteli na teren, napali igrače, nastao stampedo
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.