Zvezda ostala bez miliona: Evo koliko su novca izgubili na Marakani brukom protiv Ber Ševe

   ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Fudbaleri Crvene zvezde neslavno su završili ovosezonsku priču o Ligi šampiona, pošto su ispali od Hapoel Ber Ševe u trećem kolu kvalifikacija duplim porazom.

Težak šamar doživeli su igrači Zvezde, trener Dejan Stanković i uprava, a šta navijači misle o svemu pokazali su zvižduci igračima i Dejanu Stankoviću, kao i gromoglasno skandiranje "Uprava napolje" posle golova Izraelaca.

Ovo ispadanje će za Zvezdu imati ozbiljne posledice, jer će značajno uticati i na finansije kluba!

Naime, Zvezda bi samo od prolaska u plej-of Lige šampiona mogla da obezbedi garantovanih 14,1 milion evra i to u najgorem mogućem slučaju!

Plasman u plej-of donosi 4,29 miliona evra. Plasman u Ligu Evrope, koja je sigurna plasmanom u plej-of Lige šampiona donosi 4,31 miliona evra.

I na osnovu koeficijenta, koji je još dobar na osnovu prošlih sezona, Zvezda bi dostigla najmanje 14,1 milion evra.

Na sve to, imala bi gotovo sigurno punu Marakanu i mogućnost da plasmanom u Ligu šampiona zaradi još veću cifru.

Ovako, Zvezda je bledom partijom izgubila podršku navijača, izgubila je veru u trenera, ali i u upravu, tako da će nastaviti dalje u plej-ofu Lige Evrope, gde ih čeka jak rival iz Češke - Viktorija Plzenj, a taj meč je na programu već narednog četvrtka.

(Telegraf.rs)

Video: Ludnica u Lučanima! Gol u 93. minutu doneo Mladosti bod protiv Čukaričkog

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA