Evo šta je sve Partizan zaradio u Evropi za sebe i srpski fudbal, doneo više od Zvezde uprkos ispadanju
Fudbaleri Partizana pobedili su Hetafe u revanšu plej-ofa za Ligu konferencije 2:1, ali su ukupnim rezultatom 4:3 ispali iz evropskih takmičenja ove sezone. Velika šteta, Partizan je u oba meča odigrao dobro, ali su momenti nepažnje u Španiji odlučili.
Za razliku od duela u predgrađu Madrida, gde su crno-beli krenuli tek od završnice poluvremena da prikazuju kvalitetnu igru, pred punom Humskom, navijači su uživali u borbenoj igri, koja je donela trijumf, koji nije bio dovoljan.
Partizan je tako sezonu završio sa pet pobeda i jednim porazom, ali nisu materijalizovani dueli protiv Tobola i prethodno UNA Štrasen. To znači da je Partizan na ime koeficijenta zaradio 5.000, a srpskom fudbalu je doneo 1.250, što je više od Zvezdinih 0.750 tokom kvalifikacija.
Kada je zarada u pitanju, premije od po 175.000 evra za svaku rundu kvalifikacija, na kraju su uvećane i za 750.000 za eliminaciju u plej-ofu, pa je Partizan zaradio 1.275.000 evra od Evrope ove godine.
Ipak, bez glavne faze klub će ostati i posle četiri godine i to je jedino što će se pamtiti.
(Telegraf.rs)
Video: Koreografija navijača Partizana u čast preminulom Alenu Kostiću
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.