Benzema nikad emotivniji, oglasio se posle povrede koja ga odvaja od Mundijala
Fudbalska reprezentacija Francuske neočekivano je pred početak Svetskog prvenstva ostala bez jedne od svojih najvećih zvezda - Karima Benzeme, koji se ove subote, dan pre početka Mundija, povredio na treningu i hitno je morao da ode na magnetnu rezonancu!
Osvajač Zlatne lopte, koji je imao problem sa kvadricepsom leve butine, morao je u subotu da napusti trening branioca titule, a naknadnim pregledima utvrđeno je da će morati da odsustvuje nekoliko nedelja.
Tako, jedna od najvećih zvezda neće zaigrati u Kataru, a posle svega, oglasio se i sam Benzema porukom na društvenim mrežama.
- U svom životu, nikada nisam odustajao, ali večeras moram da mislim o timu, kao što sam uvek i radio. Razum mi kaže da ustupim mesto nekom ko može da pomogne našoj grupi da bude dobra na Svetskom prvenstvu. Hvala svima za poruke podrške - napisao je Benzema.
De ma vie je n’ai jamais abandonné mais ce soir il faut que je pense à l’équipe comme je l’ai toujours fait alors la raison me dit de laisser ma place à quelqu’un qui pourra aider notre groupe à faire une belle Coupe du Monde. Merci pour tous vos messages de soutien 🙌🏼❤️ pic.twitter.com/SBalX0juAH— Karim Benzema (@Benzema) November 19, 2022
Benzema je imao odličnu sezonu u Real Madridu, postigavši 44 gola na 46 utakmica u svim takmičenjima, a "kraljevi" su se u tom periodu domogli titule u prvenstvu i Lige šampiona.
Bio je najbolji strelac Francuske na Mundijalu 2014. godine, ali je propustio turnir 2018. godine.
Francuska se na Mundijalu (20. novembar - 18. decembar) nalazi u grupi sa Danskom, Australijom i Tunisom.
Video: Čuda su moguća, treba biti optimista: Piksi veruje u uspeh
(Telegraf.rs)
Video: Ma šta je ovo bilo?! Kakav koš Borca iz Zemuna za drugi produžetak protiv BKK Radničkog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Смедеревац
Штета 🙏
Podelite komentar