≫

Srbija saznala potencijalnog rivala u osmini finala Svetskog prvenstva, moguć "revanš" iz Lisabona

Portugalija se pobrinula za ovoi za plasman dalje

• 37
kristijano ronaldo

Fudbalska reprezentacija Portugalije slavila je protiv Urugvaja sa 2:0, čime je manje-više obezbedila i prvo mesto u grupi H koja se direktno ukršta sa grupom gde je Srbija, te je tako zakazala i potencijalni rival s našom reprezentacijom.

S obzirom na to da Srbija nema šanse za prvo mesto, ona sa drugog čeka rivala, koji će očigledno biti ekipa Portugalije, što će značiti da bismo bili u prilici da gledamo i revanš iz Lisabona, kada su "Orlovi" slavili i tako se plasirali na Svetsko prvenstvo.

Inače, Portugalija i Urugvaj su imali jednu i ne toliko atraktivnu utakmicu za gledanje. Izuzetno tvrdo sa obe strane, uz tek po jednu priliku u prvom poluvremenu. Imao je veliku šansu Urugvaj preko Bentakura u 31. minutu, ali je Diogo Kosta odbranio taj udarac.

Nekoliko minuta kasnije je zapretio i Ronaldo, ali je i taj udarac završio u naručju golmana. Drugo poluvreme je bilo skoro pa preslikano, samo što je viđen taj jedan i jedini gol. Bruno Fernandes je centrirao, Ronaldo je skočio ali nije dohvatio loptu i ona je prevarila golmana Urugvaja.

U samoj nadoknadi vremena, Portugalija je dobila i još jedan penal na ovom turniru, što je iskoristio Bruno Fernadnes i postigao je svoj drugi gol za sigurnih 2:0 i za skoro pa sigurno prvo mesto u grupi H.

Portugalija Gana Svetsko fudbalsko prvenstvo Katar

PORTUGAL - URUGVAJ 2:0

Sastavi:

Portugal: Kosta, Mendeš, Pepe, Dias, Kanselo, Karvaljo, Neves, Bernardo Silva, Žoao Feliks, Fernandeš, Ronaldo

Urugvaj: Rošet, Oliveira, Koates, Godin, Himenez, Bentakur, Vesino, Valverde, Nunjez, Giljermo Varela, Kavani

TOK MEČA:

75' - Kakva prilika za Urugvaj! Maksi Gomeš je šutirao, ali je lopta pogodila stativu!

65' - Ipak je gol dodeljen Brunu Fernandesu, FIFA je promenila odluku i dodelila ga Brunu Fernandesu koji je uputio centaršut!

54' - Gooooool! Vodi Portugal sa 1:0, strelac je ko drugi do Kristijano Ronaldo!

46' - Krenulo je drugo poluvreme.

Drugo poluvreme

45' - Kraj prvog poluvremena! Po jedna prilika na obe strane i to je sve od ove utakmice.

38' - Mogao je sada i Ronaldo na drugoj strani da uzvrati, međutim, sada je Roše uzvratio istom odbranom i opasnost je uklonjena.

31' - Kakva prilika za Urugvaj! Bentakur je imao ogromnu prilku, ali je golman Kosta uspeo da ukroti ovaj udarac.

30' - Prvo poluvreme je i dalje bez prilike, nema opasnih šuteva, niti prilika. Oba golmana miruju.

17' - Pokušao je Kristijano Ronaldo iz slobodnog udarca, međutim, nije uspeo da prebaci ni živi zid.

8' - Šutirao je sada i Bruno Fernandes, ali je udarac bio sa oko 30 metara udaljenosti i to je bilo van ikakve opasnosti.

4' - Pokušao je Vilijam Karvaljo iz voleja, ali je udarac otišao daleko preko prečke.

1' - Počeo je meč.

I Poluvreme

Posle prvog kola, Urugvaj ima jedan bod, posle remija sa Južnom Korejom, dok je Portugal pobedio Ganu sa 3:2.