≫

Španija "prodala" Nemačku i porazom od Japana poslala Pancere kući, Japan ide na Hrvatsku!

Kakva ludnica u poslednjem kolu grupe E

• 71
Japan Španija Svetsko fudbalsko prvenstvo Foto: Tanjug/AP

Rasplet u grupi E je doneo i popriličnu ludnicu u ovoj grupi. Iako su mnogi očekivali da će Španija lako savladati Japan, a da će Nemci pobediti Kostartikku. To se nije desilo, te će Panceri morati da pakuju svoje kofere i da napuste Katar.

Odigrala je Nemačka taman koliko je trebalo, slavili su protiv Kostarike sa (4:2), ali je sve palo u vodu, pošto je Španija poražena od Japana sa 2:1, čime je "Crvena furija" i potpisala kartu za Berlin iz Dohe za četu "Pancera".

Obe utakmice su dale veliki broj preokreta, u jednom trenutku je Kostarika uspela i da preokrene protiv Nemačke na 2:1, što je značilo i to da bi u takvom postavljanju snaga prošli dalje sa Japanom, ali je njihova sreća trajala samo tri minuta.

Haverc je postigao dva gola i svoju reprezentaciju odveo u vođstvo i do pobede, ali su Španci očigledno stali na loptu i strpljivo čekali kraj meča.

Kraj grupe je doneo i to da je Japan završio na prvoj poziciji, te da će u osmini finala igrati protiv Hrvatske, dok će Španija kao drugoplasirana igrati protiv Maroka u narednoj rundi takmičenja na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Japan - Španija 2:1

Japan: Gonda - Itakura, Jošida, Taniguči - Ito, Morita, Tanaka, Nagatovo - Kamada, Maeda, Kubo

Španija: Simon - Aspilikueta, Rodri, Pau Torres, Balde - Buskets, Gavi, Pedri - Vilijams, Morata, Olmo.

Nemačka - Kostarika 3:2

Nemačka: Nojer - Kimih, Zile, Ridiger, Raum - Gorecka, Gindogan - Gnabri, Musijala, Sane - Miler

Kostarika: Navas - Filer, Duare, Vaston, Vargas, Ovijedo - Agilera, Borges, Tejeda, Kempbel - Venegas.

TOK MEČA UŽIVO:

85' - Goool za Nemačku! Kaj Haverc je postigao novi gol.

76' - Kakva odbrana Kejlora Navasa koja i dalje čuva šanse za plasman dalje.

73' - Goool za Nemačku... Vraćaju se Nemci i ovako zadržavaju Španiju u turniru

70' - Senzacija! Kostarika je povela protiv Nemačke, ovako ispada Španije!

59' - Kakva ludnica, evo gola i na meču Kostarike, koja sad može da juri prolaz!

53'- GOOOOL ZA JAPAN! Sumnjalo se da je lopta izašla van terena, međutim, nije i poveli su Japanci protiv Španije.

Drugi gol Japana Foto: Printscreen - Twitter

49' - EVOOO GOLA ZA JAPAAAN! Doan je ušao na poluvremenu i samo posle četiri minuta je postigao neverovatan gol. Ukoliko ostane ovakav rezultat, Nemačka će otići kući!

Drugo poluvreme!

45' - Poluvreme, ovim rezultatima dalje prolaze Nemačka i Španija!

43' - Ni iz čega je Kostarika došla u šansi, Fuler je pokušao, ali je Nojer refleksno uspeo da odbrani.

40' - Gnabri je pokušao ponovo, šutirao je iskosa, namestio se na jaču desnu nogu i uputio je odličan udarac, ali je lopta otišla tik pored stative.

35' - Nema prilika na meču Japana i Španije, otkako je Morata postigao gol, kao da je opao i intenzitet čitave igre.

29' - Posle brojnih napada Nemačke, konačno je zapretila i Kostarika. Brajan Ovijedo je centrirao ka Džoelu Kempbelu, ali se ovaj spotakao i pao trenutak pre nego što će i šutnuti loptu ka golu, što je rezultiralo velikim promašajem.

20' - Nastavlja Nemačka sa napadima svakog trenutka, sve su ofanzivniji i ofanzivniji, sve kako bi se osigurali za narednu fazu takmičenja i da ne moraju da strepe zbogg dešavanja na drugom meču, iako im rezultat u ovom trenutku odgovara.

12' - Gooool i na drugom meču! Alvaro Morata je strelac, dobio je loptu na pet metara od gola i veoma lako ju je glavom sproveo u mrežu.

10' - Goooool, Serž Gnabri dovodi Nemačku u vođstvo!

8' - Veliku priliku je imao Džamal Musijala, predriblao je čitavu odbranu, navukao je na sebe čak petoricu fudbalera iz Kostarike, ali onda je umesto dodavanja odlučio da ništa ne uradi s njom i otišla je van igre. U drugoj utakmici je i Japan imao dobru priliku, ali je lopta otišla pored gola Unaja Simona.

1' - Startovale su obe utakmice grupe E.