Izokinetička stolica najbolji tretman za očuvanje zglobova, probali su je i naši košarkaši
Naši košarkaški reprezentativci, Stefan Birčević i Nikola Jovanović, posetili su samo nekoliko dana pred Svetsko prvenstvo u Kini Centar za regenerativnu medicinu u klinici Bel Medic. Tom prilikom obavljena su im merenja na najsavremenijoj mašini za izokinetiku, odnosno dijagnostiku i terapiju "Humac Norm".
- Čitav koncept napravljen je 70-ih, 80-tih godina kada je Američka svemirska agencija NASA pokušavala da svoje astronaute, koji su bili dugo u svemiru i iz svemira se vraćali oslabljenih mišića, što brže i što sigurnije vrate u svakodnevne aktivnosti. Onda su uvideli da je taj koncept dobar i za obične ljude - kaže za Telegraf neurohirurg Robert Saftić.
Dok je ova mašina već istražena u svetu, Bel Medic je odlučio da u saradnji sa kolegama iz Hrvatske, ovu najsavremeniju mašinu dopremi i na naše prostore, kako bi se prvenstveno naši sportisti pripremili za sva ona opterećenja koja imaju tokom sezone.
- Hvala Bel Medicu što nam je obezbedio ovakvu spravu koja je nama sportistima jako bitna. Uz pomoć nje možemo da istestiramo naše noge, kolena, možemo da vidimo u kakvom su stanju naši kvadricepsi zadnje lože, ali i uporediti snagu leve i desne noge. To je jako bitno, kao neka preventiva od povreda kako bismo izdržali sva opterećenja koja imamo tokom sezone - dodaje Birčević.
Kako je izgledalo merenje košarkaša, ali i šta kažu naši lekari povodom ove sprave, pogledajte u videu na početku teksta.
(Telegraf.rs)
Video: Grobari zapevali himnu Partizana na sahrani Duška Vujoševića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Cix
Dzabe kad mi obični grešnici nemamo sreću i mogućnosti da idemo a potrebno nam je!
Podelite komentar
Dragisa
Prijatelji dragi, ne postoji kvadriceps zadnje loze... Toliko...
Podelite komentar